مثبت 16

خودارضایی چیست؟ و چرا پسران بیشتر از دختران دچار آن هستند؟

شما در حال مشاهده کامل ترین مقاله رایگان موجود بر روی اینترنت در خصوص خود ارضایی هستید که شامل دو بخش نوجوانان و بزرگسالان است.

 

آخرین ویرایش : تابستان 1398

ابتدا مطرح کردن چند سوال اساسی در این مورد می تواند ما را در رسیدن به پاسخ هایی که در این مقاله موجود است یاری نماید.

خودارضایی در نوجوانان

 1. چرا خود ارضایی و علت اصلی آن چیست؟
 2. آیا خود ارضایی ضرر دارد؟
 3. چطور می توان با آن مقابله کرد؟
 4. کسی میتواند هرگز خود ارضایی نداشته باشد؟
 5. خود ارضایی چه ضرر هایی برای بدن دارد؟
 6. تاثیرات روحی خود ارضایی چیست؟
 7. مایعی که در هنگام خود ارضایی مشاهده می شود چیست؟

 

دستگاه تناسلی چیست؟ ( ویژه نوجوانان)

خود ارضایی در واقع ناشی از رسیدن به سن بلوغ است؛  علت آن تغییرات در دستگاه تناسلی است، دستگاه تناسلی به معنای دستگاه تولید نسل است و بدون دستگاه تناسلی نمیتوان تولید مثل مثل نمود و یا به عبارت ساده تر زاد و ولد کرد.  حتی موجوات تخم گذار و پرندگان هم دارای دستگاه تناسلی هستند اما این دستگاه در آن ها متفاوت است.

دستگاه تناسلی دقیقا در کنار دستگاه ادراری قرار دارد به همین دلیل صحبت کردن در باره آن برای انسان ها کمی خجالت آور است، ازینرو کمتر کسی می تواند صراحتا در باره آن صحبت کند، به همین خاطر ما این موضوع را مختص به گروه سنی خاصی تنظیم کرده ایم.

پس بهتر است ما با این دید به موضوع نگاه کنیم که دستگاه تناسلی ارتباطی با دستگاه ادراری ندارد و وظیفه آن کاملا جداست و جهت تولید مثل آفریده شده است، برای تولید مثل یا به وجود آمدن جنین (نوزاد انسان) لازم است که عملی تحت عنوان عمل جنسی صورت بگیرد اما عمل جنسی به تنهایی قایل انجام نیست و نیاز است تا زن و مرد به صورت مشترک آن را انجام دهند. به همین دلیل دستگاه تناسلی مردان به صورت آلت شکل گرفته است  اما اندام جنسی زن ها به شکلی است که بتواند مکمل مرد باشد.

دستگاه تناسلی مردها

دستگاه تناسلی مردها مختصرا دارای 3 بخش اصلی است، پروستات که وظیفه کنترلی بر عهده دارد، بخش بیرونی که شامل آلت مردانه و بیضه ها می شود.

نعوظ چگونه شکل می‌گیرد

آلت مرد نه استخوانی است و نه غضروفی، درون آلت سوراخ هایی وجود دارد و هنگامی تحریک صورت می‌گیرد این سوراخ ها توسط خون پر می شود و باعث بلند شدن اندازه آلت می شوند و زمانی که تحریک از بین برود این سوراخ ها یا کیسه ها خالی می شود و خون به رگ ها باز می گردد.

وظیفه بیضه ها چیست

بیضه ها وظیفه اسپرم سازی را بر عهده دارند و عضو مهم و حساس دستگاه تناسلی محسوب می شوند.

وظیفه پروستات چیست

زمانی که اسپرم ها از بیضه خارج می شوند وارد قسمت پروستات می شوند و در آنجا پروستات شروع به ترشح ماده ای چسبناک به اسپرم ها می کند و علت چسب ناک بودن  منی نیز همین ترشحات پروستات است، از طرفی به دلیل اینکه لوله خروج ادرار و خروج اسپرم مشترک است، در زمان نعوظ غده پروستات راه مثانه را می بندد و در زمانی که نعوظ صورت نمیگیرد پروستات راه مثانه را باز می کند و راه خروج اسپرم را می بندد.

پس بهتر است همیشه قبل از ارضا شدن مثانه خالی باید و ادرار کرده باشید چرا که در بزرگسالی دچار مشکلات پروستات خواهید شد.

دستگاه تناسلی زنان

دستگاه تناسلی زنان درون بدن انها قرار گرفته و بر خلاف مردان با مجاری ادراری مشترک نیست، مجاری ادراری زنان کمی بالاتر از مجاری تناسلی آنها قرار دارد و هیچ ارتباطی به هم ندارند.
تحریک پذیری در دختران به مراتب کمتر از پسران است و آمار خود ارضایی در دختران بسیار کمتر از پسران است لذا بیشتر ازین به این مساله نمیپردازیم.

چرا اندام جنسی به شکل دیگر نیست؟

اندام جنسی اگر به شکل دیگر میبود ما هم به شکلی دیگر بودیم ، بطور مثال در گل ها اندام جنسی خاصی وجود ندارد، بر روی گل های نر  موادی پودر مانند وجود دارد که توسط باد یا زنبور ها و حشرات جابجا می شوند و روی گل های ماده می روند و با ترکیب این  ذره ها که یاخته نامیده می شود گل ماده میوه می دهد و گل نر ( شکوفه ها ) میریزد و خشک می شود . در واقع میلیارد ها عدد ذره پخش می شود و یکی از آن ها روی گل ماده می نشیند .

مانند همین ذرات در مردان وجود دارد که اسپرم یا منی نام دارد و در زنان تخمک نام دارد ، اسپرم همان مایعی است که از آلت پسران در هنگام خود ارضایی خارج می شود و اگر زیر میکروسکوپ گذاشته شود میلیون ها عدد موجود زنده مشاهده می شود ، البته انها بچه نیستند ، از این میلیون ها عدد تنها یکی از ان ها وارد تخمک می شود و بچه را پدید می اورد . و بدون ادغام اسپرم با تخمک نوزاد به وجود نخواهد امد .

دلیل اینکه اندام جنسی انسان اینگونه آفریده شده است نوع بشر است ، یعنی برای اینکه یک نوزاد تشکیل شود حتما باید فضایی مانند رحم مادر وجود داشته باشد تا این نوزاد به وجود آید و پاکیزه ترین و ایمن ترین روش برای انتقال اسپرم به تخمک این است که آلت مرد وارد رحم زن شود تا شرایط لازم برای شکل گیری لقاح یا همان ادغام اسپرم و تخمک فراهم شود .

حس جنسی غریزی است

شاید اگر احساس جنسی غریزی نبود نسل موجودات زنده منقرض شده بود؛ میل جنسی در حیوانات نیز وجود دارد اما انها فقط برای تولید مثل از ان استفاده میکنند، معمولا در فصل بهار آن ها جفت گیری میکنند  و این کار را بصورت کاملا غریزی انجام میدهند ، یعنی کسی به آن ها اموزش نداده است.

در انسان نیز به همین صورت است، در یک آزمایش علمی ، یک دختر و پسر را در محیطی بزرگ کردند که انها هیچ وقت جنس مخالف خود را ندیده باشند ، بعد از رسیدن به سن بلوغ آن ها را در مقابل هم قرار دادند و آن ها بصورت غریزی به سمت هم گرایش پیدا کردند .

علت خود ارضایی  نبودن جنس مخالف است ، یعنی اگر دختر و پسر پس از سن بلوغ در کنار هم قرار بگیرند بصورت کاملا غریزی  عمل جنسی انجام میدهند ، اما هنگامی که جنسل مخالف نباشد بنا بر میل جنسی اقدام به خود ارضایی می کنند ، خود ارضایی در دختران نیز مانند پسران وجود دارد اما در این مقاله با ان کاری نداریم .

هنگامی که شما به بلوغ می رسید بیضه های شما شروع به تولید اسپرم می کنند ، با تولید این اسپرم ها هورمون های دیگری نیسز مانند تستسترون در بدن شما تشکیل می شود که این هورمون ها باعث رویش مو و تغییر در حالت ظاهری شما می شوند و در واقع شما در حال بالغ شدن هستید .

در ابتدای بلوغ هنوز زمان مناسبی برای تولید مثل نیست اما درون شما احساس جنسی شکل گرفته است و روزبروز بیشتر می شود ، ازین رو  ممکن است شما درون خواب دچار تخلیه اسپرم شوید و یا احساس کنید که آلت تناسلیتان بزرگ میشود و تمایل به بازی با ان را دارید و این بصورت کاملا اتفاقی درون شما شکل میگیرد و شما نمیتوانید جلوی آن را بگیرید .

چگونه خود ارضایی نکنیم

این موضوع که شما هرگز خود ارضایی نکنید تقریبا امری محال است، حتی اگر با دید مذهبی این عمل را حرام بدانید و یا با دید پزشکی آن را بسیار مضر بدانید باز هم در مواقع شهوت و نیاز دست به این کار می زنید و پس از ارضا شدن احساس پشیمانی می کنید . و ممکن است این موضوع سال ها تکرار شود.

بهترین راه جلوگیری از خود راضایی رابطه جنسی  و ازدواج است، اما در سنین پایین بدلیل عدم توانایی در شکل دهی خانواده نمی توان از یک جوان 18 ساله انتظار ازدواج را داشت.

اجازه دهید در خواب ارضا شوید

شما به هیچ وجه نمیتوانید ارضا نشوید، ارضا نشدن باعث می شود که بیضه ها و سیستم تناسلی شما به تدریج حالت طبیعی و ارگانیسم خود را از بدهد و در آینده مشکلات زیادی برای شما به وجود اورد. اما ارضا شدن به صورت پی در پی میتواند مشکلات بیشتری برای شما بوجود اورد.

 

با نیاز خود مبارزه نکنید و نگذارید تبدیل به شهوت شود

تمامی پسر ها در خواب ارضا می شوند، واین با دیدن خواب های جنسی همراه است، معمولا در سنین بلوغ یکی از دغدغه ها و نگرانی پسران ارضا شدن در خواب است و به دنبال مقابله با ان هستند، اما قطعا بهترین راه برای آرامش ارضا شدن در خواب است؛ این نوع ارضا شدن به سیستم تناسلی شما کمک می کند تا به طور طبیعی به فعالیت خود ادامه دهد.

تمرین کنید تا در بیداری خود را ارضا نکنید ، و فقط در خواب ارضا شوید.

آیا نماز و روزه موجب دوری می شود

شهوت یک خاصیت روانیست نه یک نیاز ، ازینرو می توان با آن مقابله کرد، یکی از روش های موثر برای مقابله با شهوت نماز و روزه است که از نظر روانی شما را در سطحی قرار می دهد که بتوانید خود را کنترل کنید اما این امر کاملا موقتی است و نمیتوان عاملی برای ترک این عمل در نظر گرفت.

خود ارضایی چه ضرر هایی دارد

ضرر های خود ارضایی بیشتر روحی است تا جسمی، شاید شما آن را سطحی بگیرید، اما خود ارضایی به صورت نا خود آگاه بر روی روابط دوستانه و عاظفی شما تاثیر میگذارد و موجب جدایی شما از عشقتان می شود و در آینده مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد که ممکن است هرگز تصور انها را نمیکردید.

آیا رابطه جنسی برای مقابله با خود ارضایی مناسب است

رابطه جنسی با غیر همسر نه تنها باعث مقابله با خود ارضایی نمی شود بلکه خود ارضایی را پس از آن چندید برابر تشدید میکند، رابطه جنسی فقط در قالب زن و شوهر می تواند مانع خود ارضایی شود.

از چه دارویی برای مقابله با خود ارضایی استفاده کنم

همانطور که گفته شد این یک موضوع روانیست در نتیجه دارویی برای آن وجود ندارد – اگر هم دارویی باشد که اسپرم ها را از بین ببرد و مانع تولید ان شود ، باعث عقیم شدن شما می شود – عقیم شدن یعنی شما توانایی جنسی خود را از داده اید و نمی توانید ازدواج کنید . پس به هیچ عنوان از هیچ دارویی برای جلوگیری از ارضا شدن استفاده نکنید.

آیا کافور از شهوت جلوگیری می کند

کافور هیچ تاثیری بر میل جنسی و جلوگیری از ارضا شدن ندارد و این یک باور غلط بود که چند سالی است به طور کامل در دانشگاه ها و پادگان های نظامی نیز منسوخ شده است .

عطر های غیر استاندارد و ارزان قیمت حاوی موادی هستند که میل جنسی را تحریک میکنند ، به هیچ وجه از ادکلن ها و عطر هایی که  احساس می کنید میل شما را تحریک میکنند استفاده نکنید .

نوشیدنی های انرژی زا  نوشابه، قلیان، آدامس  مصرف نکنید، کارخانه های تولید کننده آن ها با افزودن مواد تحریک  کننده در این خوراکی ها باعث میشوند که میل جنسی شما تحریک شود و به نوعی به آن خوراکی ها علاقه مند شوید.

روش غسل جنابت

در اسلام به خود ارضایی اسمنا می گویند و کسی که استمنا می کند را جنب ( jonob ) می گویند ، اگر شما خود ارضایی کردید و منی از شما خارج شد لازم است تا غسل جنابت کنید .  به این صورت که زیر دوش بروید و سر و گردن خود را بشویید ، بلافاصله نیمه راست بدن را بشویید و سپس نیمه چپ بدن .

غسل کردن با بدن خیس مشکلی ندارد  | اگر در غسل کمی از سمت چپ یا راست اضافه تر خیس شد مشکلی ندارد

نظافت در زمان جنابت

در اوایل سن بلوغ ممکن است شما متوجه جنابت نشوید اما احساس عجیب را در خواب تجربه کنید و پس از بیدار شدن متوجه وجود منی شوید و یا به طور کامل متوجه این موضوع شوید ؛ هرگز نگذارید آثار منی روی لباس شما باقی بماند و بلافاصله حمام و غسل کنید و لباس های خود را بطور کامل بشویید .

از خوردن منی به شدت پرهیز کنید

برخی نوجوانان بر اساس شنیده ها و اطلاعات غلطی که بدست آنها می رسد تصور خاصی از خوردن منی دارند، اما مزه مزه کردن و یا خوردن آن به شدت بر روی سیستم اعصاب تاثیر منفی خواهد گذاشت و مشکلات گوارشی مانند اسهال، تهوع، استفراغ و حتی در برخی موارد بیهوشی ناشی از افت فشار خون را نیز در بر خواهد داشت، پس به هیچ وجه تصور چنین رفتاری را هم نداشته باشید.

 سو استفاده جنسی

عده ای دیگر از نوجوانان بخاطر عدم آگاهی  از مسائل اجتماعی و عدم توجه خانواده ممکن است دچار ناهنجاری هایی مانند همجنس گرایی شوند؛ برخی دیگر توسط افراد شیطان صفت مورد آزار و اذیت قرار میگیرند و از اعلام این موضوع به بزرگ تر ها به شت ترس دارند. اگر دچار چنین مشکلی هستید حتما می بایست به روانشناس و متخصص خانواده مراجعه کنید،  این عمل بسیار خطرناک است و می تواند آینده شما را به کلی نابود سازد.

 

  چه روش هایی برای کاهش شهوت وجود دارد

اگر شما به توصیه ما توجه کرده باشید و ارضا شدن در خواب را تمرین کنید، به راحتی می توانید با خود ارضایی و شهوت مقابله کنید. اگر نتوانید در خواب ارضا شدن را یاد بگیرید هیچ وقت نمیتوانید جلوی خود ارضایی را بگیرید.

اگر توانستید در خواب ارضا شدن را تنها راه رفع نیاز جنسی قرار دهید با روش های زیر می توانید تا حد زیادی مانع خود ارضایی شوید.

 1. به فیلم ها و عکس های مستهجن نگاه نکنید.
 2. از تنهایی دوری کنید – سعی کنید خانه نشین نباشید و بیشتر بیرون از منزل یا با افراد خانواده باشید.
 3. مو های بدن خود را بطور کامل کوتاه نکنید – در سنین پایین این یکی از عوامل شهوت زا محسوب می شود.
 4. موسیقی های زیبا و جذاب گوش کنید.
 5. حتما از کتاب های عرفانی و فلسفی استفاده کنید و آن ها را مطالعه کنید.
 6. جویای علم ، خود شناسی و خداشناسی باشید.

توصیه نهایی

همیشه به فکر تشکیل خانواده باشید و سعی کنید سالم زندگی کنید ، ازدواج زود هنگام منوط به این است که شما یاد بگیرید خود ارضایی نکنید ، اگر بتوانید تا سن 20 سالگی به طور قاطع با خود ارضایی مقابله کنید و فقط در خواب ارضا شوید  قطعا می توانید بزودی تشکیل خانواده دهید و ازدواج کنید . ازدواج در سنین پایین برای افرادی که خود ارضای نمیکنند بسیار هوشمندانه است چرا که آن ها آموخته اند از روی نیاز کسی را نخواهند .


 نگاه تخصصی به خود ارضایی مرده

مدیریت بهداشت و درمان دانشگاه میشیگان

خودارضایی در سنین نوجوانی تمایل به همجنسگرایی را بالا می برد – فعالیتهای روزمره و مفید در کودک را مختل می کند – سبب بروز دردهای مقاربتی در آینده می شود و در توان حفظ عوظ با مشکل مواجه می شود – سبب بروز خارش های موضعی و حتی بروز تروما می شود

پایگاه مشاوره کنترل جنسی

این سایت خودارضایی را یک اعتیاد حاد معرفی کرده و بیان داشته باید افرادی که به خودارضایی  – استمناء – روی آورده اند را به مراکز مشاوره و درمان معرفی کرد . باید خودارضایی را متوقف کنند و از تحریک خود به روش لمس عضو جنسی چه در زن و چه مرد پرهیز شود چراکه همچون اعتیاد به مواد مخدر می تواند سبب تخریب جوانان شود.

سایت مشاوره همسر – About.com – نیویورک تایمز

در این سایت که به مشاوره قبل و بعد از ازدواج می پردازد در سوالی که مطرح شده آیا خودارضایی به ازدواج من در آینده صدمه می زند یا نه ، پاسخ داده شده که : خودارضایی  – استمنا ء – یک مشکل بزرگ برای زوجین می باشد . خودارضایی شما در قبل از ازدواج تمایلات جنسی شما را به همسرتان کاهش داده و سبب کاهش روابط جنسی و نهایتا عاطفی بین شما خواهد شد . استمناء سبب کاهش اعتماد به نفس در شما و ضربه های روحی می شود . وقتی می توان رابطه مناسب جنسی با همسر داشت نباید آنرا با خودارضایی در پیش از ازدواج آسیب رساند
متاسفانه آمار خودارضایی نشان می دهد که مردان بیش از زنان به آن گرفتار هستند  . اگرچه آسیب های روحی استمناء در زنان شدیدتر از مردان است .

پایگاه دکتر یوآو  بن – دوو

وقتی در این پایگاه مطالب مربوط به خودارضایی را مطالعه می کردیم به این حقیقت دست یافتیم که خودارضایی در تمامی کشورها به عنوان یک ایراد بزرگ و مشکل سنین نوجوانی و جوانی شناخته می شود و جالب توجه است که از استمناء با عنوان قاتل جوانان یاد شده است .

درصد مبتلایان به خود ارضایی

طبق مطالعات انجام شده بیش از ۹۵ درصد مردان و حدود ۸۰ درصد زنان حداقل یک مرتبه خودارضایی کرده اند. خودارضایی یک رفتار جنسی است که یک فرد به تنهایی برای رسیدن به لذت جنسی تلاش می کند.

از عناصر خودارضایی تصویر سازی جنسی است یعنی افراد معمولا خود را در موقعیتی تصور می کنند که در حال رابطه جنسی با فرد دیگری هستند. این تصویر سازی، حالتی مطلوب از رابطه جنسی ایجاد می کند، یعنی همسر فرد، همان رفتاری را می کند که فرد انتظارش را دارد و این موضوع احساس قدرت و برتری به افراد می دهد.

لذا خودارضایی در بسیاری از موارد فقط یک رفتار جنسی صرف نیست. خودارضایی گاهی راهی برای احساس قدرت است!! افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند بیشتر خودارضایی می کنند حتی اگر شریک جنسی خوبی داشته باشند. این به دلیل حس قدرتیست که در زندگی واقعی به دست نمی آورند و در فانتزی های خودارضایی به دنبال آن هستند.

بعد روانشناختی خودارضایی

خودارضایی برای بعضی افراد راهی برای کاهش اضطراب است، خیلی ها بدون آنکه نیاز جنسی احساس کنند خودارضایی می کنند، آنها وقتی در مسافرت هستند یا تنش ندارند خودارضایی نمی کنند و برعکس زمانیکه منتظر نتیجه کنکور هستند، به دنبال شغل میگردند یا هر وضعیتی که تنش درونی را بالا می برد، بیشتر این کار را انجام می دهند.

برای برخی خودارضایی یک عمل وسواسی است؛ فکری آزارنده به سراغشان می آید و تا این کار را نکنند از شر آن فکر خلاص نمی شوند.

خودارضایی در مواردی تبدیل به اعتیاد می شود، فرد مرتبا باید این کار را بکند، در زندگی روزمره اش اختلال بوجود آمده است، بارها تصمیم به ترک گرفته اما موفق نبوده است و روزانه برای انجام خودارضایی یا فراهم کردن شرایط انجام آن زمان قابل توجهی اختصاص می دهد.

بسیاری از مراجعین و حتی پزشکان با خودارضایی به صورت یک مساله همه یا هیچ برخورد میکنند. یا آنرا بدون ضرر می دانند و یا آنرا انحراف جنسی تلقی می کنند. در حالیکه خودارضایی صرفا علامتی از یک اختلال زمینه ایست که در بسیاری موارد اختلالی غیر جنسی است.


عواقب خودارضایی

با توجه به رویکرد نفسـانی-عـاطـفی رابـطه جنـسی، فـرویـد معتـقد است که رابطه جنسی محصول گردهمایی یک زن و یک مرد است کـه یـکدیـگر را دوسـت بـدارند و مکمل یکدیگر باشند.

به همین دلیل هم هست که فروید خود ارضایی را یک نقص فردی نـامگـذاری مـی کند (بـه این دلیل که طرف دوم در این ارتباط وجود ندارد مگر در خیال). در حین خود ارضایی فرد اگر مرد بـاشــد، یک زن را در ذهن خود مجسم می کند و اگر زن بـاشد یک مرد را در ذهن خود مجسم کرده و با او وارد رابـطـه جنسی می شود. در این حال خستگی چند برابر می شود، چرا که فرد هم از نظر جنسی از خود کار می کشد و هم از نظر ذهنی. تصویر شریک جنسی خیالی، مانند یک لوح در ضمیر ناخودآگاه فرد حک می شود و سبب بروز انزال های شبانه ناخواسته می شود. به این ترتیب که فرد هر چقدر بیشتر خود ارضایی کند، میزان این انزال های شبانه افزایش می یابد.

دمای خارجی بدن انسان ۹۸ درجه فارنهایت است و دمای درونی آن ۱۰۰ درجه فارنهایت. این دما در زمان خود ارضایی افزایش پیدا می کند. زمانیکه انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید، حرکات کرم وار جذب در کیسه ی منی ایجاد می شوند، اما به دلیل خود ارضایی، کیسه ی حاوی منی خیلی زودتر از زمان مقرر تخلیه گردیده است. فرایند طبیعی بدین گونه است که کیسه های منی سعی می کنند تا خود را پر کنند، اما از آنجایی که منی خیلی زودتر از بدن خارج شده، چیزی جز هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد جذب نخواهد شد. این هوا بعداً از طریق کیسه منی به سیستم لنفاوی انتقال داده می شود، سپس به مغز انتقال پیدا کرده و باعث ایجاد شک دمایی شده و فضای سردی را میان ماده ی مغزی و سلول ها ایجاد می کند و این امر واکنش نرمال ماده مغزی، سیستم عصبی و جسمانی را مختل می سازد.

کیسه منی می بایست به جای جذب هوا، اسپرم جذب کند، اما این امر مقدور نخواهد بود چراکه اسپرم ها قبلاً آزاد شده اند. علاوه بر این جذب هوا از جذب مایع خیلی ساده تر است.

ساموئل اون ویر، فیلسوف، انسان شناس، و محقق امور جنسی و روانشناس بخش مطالعات جنسی، در کتاب خود با عنوان “یادگیری علوم فردی” در مورد این هوای سرد جذب شده تصریح می دارد که: ” در خصوص افرادی که به شخصه استمناء می کنند، به راحتی می توان گفت که چه ایرادی می تواند بوجود آید. زمانی که آنها خود ارضایی می کنند، در حال ارتکاب به جرم در برابر طبیعت هستند.

وقتی انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید، حرکات کرم وار جذب ایجاد می شوند که این حرکات برای هر مردی کاملاً قابل درک و تشخیص است و به واسطه ی تاثیر خالی بودن کیسه های منی، این کیسه ها سعی می کنند تا خود را پر کنند و به همین دلیل هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد با همان حرکات کرمی شکل، جذب می شود. این سیگنال ها به مغز فرستاده می شوند، به همین دلیل مایع مغزی زیادی در این میان از بین می رود، و در نتیجه فرد از نظر ذهنی خسته می شود. بد نیست بدانید که تعداد بیشماری از مردها به دلیل عمل منفور خودارضایی دیوانه شده اند. مغزی که پر از هوا شود دیگر توانایی تفکر ندارد و قابلیت های ذهنی خود را به طور ۱۰۰% از دست خواهد داد. به همین دلیل ما هم این عمل نادرست را ۱۰۰% محکوم می کنیم.

اسپرم ها حاوی رمز ژنتیکی DNA (اسید دی اکسی ریبونوکلئیکDeoxyribonucleic Acid)، RNA یا اسید ریبونوکلویک (Ribonucleic Acid)، آنزیم ها، کلسیم، فسفر، نمک های بیولوژیک، و تستوسترون می باشند. زمانیکه استمناء صورت می پذیرد، کلیه ی این اجزای حیاتی از بدن فرد بیرون کشیده می شوند و اگر فرد در دوران بلوغ قرار داشته باشد، امکان رشد کافی را پیدا نمی کند و نیرویی که در این مواد وجود دارد، جذب نشده و از بدن او خارج می شوند.

از آنجایی که میزان زیادی کلسیم به همراه منی از بدن خارج می شود، فرد احساس خستگی شدید در استخوان ها می کند و ممکن است دچار کوفتگی پا شود. لازم به ذکر است که استخوان های تنومند نشان دهنده ی میزان قدرت فرد هستند. همانطور که می دانید گلبول های قرمز خونی و پلاکت ها در مغز استخوان تولید می شوند. فرد جوانی که خودارضایی می کند، اجازه نمی دهد که مایع مغز استخوان به خوبی شکل بگیرد و باید تا آخر عمر خود شاهد عواقب آن باشد. زمانیکه فسفر بیش از حد طبیعی به واسطه خودارضایی از بدن خارج می شود، مشکلات عصبی از قبیل رعشه برای فرد ایجاد می شود. در زمان خود ارضایی لسیتین نیز از بدن خارج می شود که این امر سبب فرسودگی سیستم عصبی می شود و به مرور زمان موجبات بیحالی، ضعف اعصاب و نهایتاٌ مرگ تدریجی سلول های عصبی را فراهم خواهد آورد.

خود ارضایی دختران چگونه است

خودارضایی در دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی دختران با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم خودارضایی تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.

عوارض خود ارضایی دختران

عوارض خودارضایی دختران-این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی،روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.

از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی دختران پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.

یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.

همچنین از مضرات بدنی شدیدی که ناشی از خود ارضایی در دختران میتوان به آن اشاره کرد این است که خودارضایی در دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی دختران با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم خودارضایی تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.

چگونه می توان از خودارضایی دست کشید؟

پیش از هر چیز باید بدانید که افراد زیادی به مراکزی که به این منظور دایر شده، مراجعه کرده و حتی در موارد خیلی حاد و پیشرفته نیز موفق به جلوگیری از این عمل غیر اخلاقی شده اند. چرا شما یکی از آنها نباشید؟
باید یاد بگیرید که چگونه می توانید جلوی خود ارضایی را با استفاده از تکنیک هایی که در جلسات آموزشی به شما تعلیم داده می شود، بگیرید. در اغلب این جلسات مشاور سعی می کند تا ضمیر ناخودآگاه بیمار را به کار اندازد.
در این جلسات به شما آموزش می دهند که تمایلا خودارضایی به عنوان یک عینینت درونی هستند که به ذهن شما حمله ور می شوند. شما باید در مقابل آنها ایستادگی کرده و اجازه ندهید که به درون ذهنتان نفوذ کنند. در ابتدا شاید انجام این کار قدری دشوار باشد و این توانایی را نداشته باشید که فکرتان را بر روی چیز دیگری متمرکز کنید؛ اما با تلاش به راحتی می توانید آنرا تحت کنترل خود در آورید.

شما به راحتی قادر خواهید بود آنرا به طور کامل از زندگی خود حذف کنید. اگر فرد در گذشته دائماً خودارضایی می کرده و سپس این کار را متوقف کند، خودش متوجه تغییرات بوجود آمده در زندگی اش خواهد شد و می تواند مقادیر زیادی انرژی و توانایی های ذهنی اش را ذخیره کرده و بدون احساس هیچ گونه ترس و واهمه ای با حقایق زندگی روبرو شود.

 

دانلود کتاب شماره 1 : دانلود کتاب خود ارضایی

khoderzaei1

چکیده : بیماری خودارضایی را از همه لحاظ بررسی می کند و به عوارض ، نامه های افرادی که خودارضایی می کنند ، روشهای ترک خودارضایی ، درمان خودارضایی ، نامه های افرادی که خودارضایی را ترک نموده اند ، می پردازد.

از کپی کردن این مطالب و قرار دادن آن در وبسایت خود بسیار خوشحال خواهیم شد.یا ابا صالح المهدی ادرکنی(عج)
 • فهرست مطالب :خودارضايي چيست ؟
  چه تعداد از افراد خودارضايي مي کنند ؟
  آيا مردان بالغ نيز خودارضايي مي کنند ؟
  آيا زنان نيز خودارضايي مي کنند ؟
  خودارضايي در نقاط مختلف جهان : مطالعات بين فرهنگي
  آيا خودارضايي در ساير جانداران نيز وجود دارد ؟
  خودارضايي و احساس گناه
  آيا خودارضايي در تقابل با سلامت روحي و جسمي فرد قرار دارد ؟
  چرا افراد دست به خودارضايي مي زنند ؟
  مزيت هاي خودارضايي
  شيوه ي صحيح خودارضايي
  شيوه هاي خودارضايي در زنان
  شيوه هاي خودارضايي در مردان
  باورهاي غلط در مورد خودارضايي
  تعداد دفعات خودارضايي
  چه ميزان خودارضايي ، بيش از حد محسوب مي شود ؟
  آيا ممکن است فرد به خودارضايي معتاد شود ؟
  آسيب شناسي خودارضايي
  روياهاي مرطوب
  تخيلات جنسي
  استفاده از برخي وسايل
  خودارضايي در مراحل مختلف زندگي
  خودارضايي در کودکان
  چرا کودکان خودارضايي مي کنند ؟
  والدين چه بايد بکنند ؟
  خودارضايي کودکان در مکان هاي عمومي
  چه زماني بايستي نگران شويم ؟
 • ( TMS) سندروم خودارضايي آسيب زا
 • وبسایت اشکان مهین فلاح
  در افراد به شکل عادت در مي آيد ؟
  شيوه ي معمول خودارضايي چگونه است ؟
  چه تعداد از افراد از TMS رنج مي برند ؟
  TMS از چه زمانيبه عنوان يک مشکل شناخته شد ؟
  چطور مي توان خودارضايي به صورت خوابيده به شکم را متوقف نمود ؟
  ترک موقتي خودارضايي
  نگاهي به تاريخ
  نگرش هاي نوين به خودارضايي
  موخره ي مترجم
  آيا خودارضايي مي تواند در درازمدت جايگزين يک رابطه ي جنسي گردد ؟
  منابع ؛ کتاب هاي براي مطالعه ي بيشتر ،  منابع اينترنتي

[su_button url=”http://myawards.ir/wp-content/uploads/2016/03/Khod-erzai.pdf” target=”blank” style=”soft” background=”#157c26″ color=”#ffffff” size=”11″]دانلود کتاب اول خود ارضایی [/su_button]

 

دانلود کتاب 2 : خود ارضایی ( نگرش اسلامی )

eslami-khoderzaie

چکیده : بیماری خودارضایی (استمنا) ، ضررهای روحی و جسمی و اجتماعی خودارضایی ، اعمال روحی و جسمی و اجتماعی برای ترک و درمان خودارضایی (استمنا) را بررسی می کند .

از کپی کردن این مطالب و قرار دادن آن در وبسایت خود بسیار خوشحال خواهیم شد.یا ابا صالح المهدی ادرکنی(عج)

عناوین این کتاب :

 • آبهایی که از بدن خارج می شود
 • آب هایی که از آلت مرد خارج می شود و حکم شرعی آنها
 • آب هایی که از آلت زن خارج می شود و حکم شرعی آن ها
 • استبراء – استبراء چیست ؟ – استبراء از بول – استبراء از منی
 • احتلام
 • تعریف خود ارضایی
 • عرق جنب از حرام
 • روش انجام غسل
 • خود ارضایی گناهی کبیره
 • خود ارضایی از نگاه دانشمندان و محققان
 • چگونه فرد مبتلا به خود ارضایی می شود
 • خود ارضایی و کمبود منی در بدن
 • سایت اشکان مهین فلاح
 • مضرات خود ارضایی
 • ضرر های روحی ( مشترک زن و مرد )
 • ضرر های جسمانی مشترک زن و مرد
 • ضرر های جسمی مربوط به آقایان
 • ضرر های جسمانی مربوط به خانم ها
 • ضرر های اجتماعی
 • بهترین روش ترک خود ارضایی
 • اعمال اعتقادی
 • درمان و ترک خیال پردازی سکسی
 • نظافت مو های بدن
 • اعمال اجتماعی و تر ک خود ارضایی
 • نتیجه گیری کلی

[su_button url=”http://myawards.ir/wp-content/uploads/2016/03/Khod-erzai.pdf” target=”blank” style=”soft” background=”#157c26″ color=”#ffffff” size=”11″]دانلود کتاب دوم خود ارضایی ( اسلامی )[/su_button]

khod-erzai

برچسب ها

ashkan

با سلام ، از حضور ارزشمند شما در این سایت خوشحالم و امیدوارم مطلبی که مشاهده می فرمایید مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، نظرات با ارزش خود را حتما با ما در میان بگذارید.

‫201 نظرها

 1. سلام با توجه به مطالب احتلام نشدن چند دلیل داره که یکیش خودارصاییه
  خاستم مکانیزمشو بدونم؟
  یه سوال دیگه فردی چند سال خودارضایی کرده باشد و در مدت هیچوقت دچار احتلام درشب نشده باشد آیا عادی است؟؟؟

 2. با سلام من حدود 14 سال دارم و هنوز اسپرم از بدنم خارج نشده
  از یکی شندیم اگر خود ارضایی کنم اسپرم خارج می شود اما هنوز این اتفاق نیفتاده
  و دکتر گفته است تقریبا بلوغ تو شروع شده است نمی دونم چیکار کنم ایا این معمولیه
  خیلی نگران ایندم هستم

 3. سلام من یه برادر ۱۵ ساله دارم … حدودا چند ماهی میشه که فهمیدم خودارضایی میکنه دستشویی که مییره یا حمام که میکنه طول میکشه وگوشیشو با خودش توی دستشویی میبره… نمیتونم بگم هرروز درحال خودارضاییه ولی هفته ای چند بار اینکارو انجام میده … تا حالا درموردش خیلی جدی باهاش صحبت کردم ولی موفق به ترک این عمل نشده … الانم که میبینم عذاب میکشم ومیترسم درموردش که صحبت میکنم روش باز بشه… به پدر مادرم هم نمیتونم بگم… چه کار کنم من واقعا نگرانم ؟ پدر مادرم هم خیلی توجهی ندارن … برادرم خیلی لاغر شده البته ورزشکاره ولی پوستش تیره وکدر شده… لطفا کمکم کنید وراهی جلو پام بزارین چون من نمیتونم اصلا با پدر مادرم درمورد این موضوع حرف بزنم… راستی وقتی باهاش صحبت کردم گف از ۱۱ یا۱۲ سالگی شروع به این کار کرده ویک سال اصلا خودارضایی نداشته و دوباره شروع کرده … من واقعا نگرانم
  لطفا کمکم کنید ممنون

   1. با سلام میخواستم بدونم اینکه خود ارضایی باعت ضعف در بینایی و… میشه واقعا صحت داره چون من از چند منبع معتبر تحقیق کردم هر کدام یه چیز گفته بودند ممنون میشم اگه پاسخ بدید/

 4. سلام من پسر ١٥ ساله هستم و يك شب يك دفعه ارضا شدم با اينكه هيچ فيلم و عكسى نديده بودم خيلى نگرانم هم براي بلوغ و هم قدم

 5. تنها فقط میشه با ورزش و تفریح و کار و مطالعه این کار رو گذاشت کنار من از کودکی به خاطر دوستی ناسالم دچار شدم از 12 سالگی تا الآن که 27 ساله هستم

  در حال حاضر 4 ماه آخر سال 96 شدت رو کم کردم جوری که از این کار بدم میاد تا الآن هم موفق به ترک نشدم ولی چند روز آینده اگر تصمیم به ترک برای همیشه دارم و به هر کسی که مبتلا هست کمک می کنم بزاره کنار فقط حرف آخر از فیلم های غیر اخلاقی متنفرم لطفا از این فیلم ها پرهیز کنید همین

 6. سلام من 20سالمه از سن 15 ساله گی شروع به خودارضایی کردم تا سن 17 ساله گی هفته 2و3 بار انجام می دادم اما بعد از 18 ساله گی 1 ماه دوهفته یک بار انجام دادم و در سن 19 ساله گی 6ماه یک بار 2 ماه یک بار الان که 20سالمه یک بار انجام دادم الان هم مشکلات عصبی و جنسی دارم مثلا تو یک هفته دو باره تو خواب جنوب می شوم نمی تونم خودم رو کنترل کنم

 7. سلام من ۱۴ سالمه از۸سالگی خود ارضایی داشتم الانم دارم اما اوایل پس ازخودارضایی لذت داشتم
  حالا تاوقتی که ارضا میشم لذت دارم وپس از اون انگار هیچ اتفاقی نیفتاده درضمن پس از خود ارضایی زیر بیضه هام درد میکنه
  لطفا کمکم کنید

 8. سلام و خسته نباشید به تمامی شما عزیزان من از سن11سالگی استمنا رو شروع کردم و الآن 15سالمه و در اواخر این کار را تا روزی یک مرتبه انجام دادم البته الان ۳روزه که استمنا نمیکنم و عکس ها و فیلم های پورنو نگاه نمیکنم،برام سخته ترک کردن این کار انگار بد جوری بهش وابستم ولی دیگه خسته شدم.آیا نیازه به یک روانشناش مراجعه کنم؟اطفاً راهنماییم کنید
  ❤❤ازتون ممنونم❤❤

 9. سلام خدمت شما
  من هر 2 هفته یک بار خود ارضایی میکنم ایا دلیلی بر کوتاه ماندن قد من هست
  سوالی دیگر
  من چطور قدم را بلند کنم و تا چه سنی ادامه دارد
  سوالی دیگر
  {من گوشت نمیخورم}باید چه مواد مغذی مصرف کنم که چایگزین ان شود
  سوالی دیگر
  ایا انسان{مرد}از چه سنی مثانه اش 2 تخمه میشود
  سوالی دیگر
  ایا این کار گناه دارد
  اگر گناه دارد خب چطور مانع از خشک شدن منی شویم

  1. سلام
   شما 4 سوال پرسیدید ، بلند شدن قد رو از دکتر بپرسید و ارتباط زیادی با خود ارضایی ندارد
   مواد مغذی رو از اینترنت و منابع دیگه جستجو کنید
   چیزی به اسم دو تخمه شدن معنایی ندارد

 10. من یه جون 15ساله هستم یک سالی میشه که این کار رو شروع کردم خیلی ازخودم بدم اومد. کمتر از 4ماهه که یک لکه ی سیاهی توی چشمم هست و هرجارو که نگاه میکنم دیده میشه و یه چیرهایی مثل طناب تو چشمم هست خیلی ازارم میده خواهش میکنم بگید چیکار کنم

 11. سلام.من 15سالمه.میگم دلیل خودارضایی زود چیه توی این سن.ایا اگه این کارو نکنم درآینده برطرف میشود.

 12. سلام من 17سالمه و خیلی وقته که این عمل زشت و انجام میدم
  من خیلی میترسم ک وقتی بزرگ شدم عقیم بشم.
  تا حالا چند دفعه هم سعی کردم ک ترکش کنم ولی نمیشه.
  ایا ب نظر شما من با انجام دادن زیاد این عمل عقیم میشوم؟

 13. من ۱۸ سالمه و ۴ساله که خودارضایی میکنم، بارها سعی کردم بزارمش کنار ولی نتونستم. قبلاً به خاطر دلایل مذهبی میخواستم ترکش کنم اما الآن به خاطر ضعف عمومی بدنم. شاید اوایل ضرر زیادی نداشته باشه ولی الآن پیامدهای بدش دارن به سراغم میان و هربار، با تخلیه انرژی شدید و خستگی و اعصاب خوردی مواجه میشم درصورتیکه قبلاً اینجوری نبود. مشکل من فقط این نیست و به خاطر تماشای فیلمهای پورنو به همجنسگرایی تمایل پیدا کردم و رابطه ام رو با دوستانم دچار مشکل کرده. متاسفانه کنکور هم دارم و این موضوع یکی از عواملیه که مانع تمرکز و درس خواندن من میشه. توصیه ام به دوستانی که سنشون کم تره اینه که به هیچ وجه تماشای فیلم های مستهجن ادامه ندن و قبل از اینکه این عادت زشت براشون عادی بشه ترکش کنن چون هرچی بیشتر بگذره مقابله باهاش سخت تر میشه و حتی علاوه بر خودارضایی به تماشای فیلمها هم اعتیاد پیدا میکنین.

  1. من 14سالمه ممنون که تجربیات رو برای ما نوجوان ها به اشتراک ه

 14. سلام من 13 سال دارم میشه گفت روزی یه بار الی دوبار خود اوضایی میکنم ایا میتونم ترک کنم؟؟

 15. سلام.ببخشید من 17 سالمه و 3 سالی میشه که خود ارضایی می کنم و می خواستم چند سوال در این باره بپرسم.
  1:دوستان من می گویند که سفید شدن چشم {زیر پلک} و همچنین خالی شدن گودی کمر از دلایل انجام خود ارضایی است . آیل ربطی دارد؟
  2:آیا فردی که به طور متوسط 600 بار خود ارضایی کرده است در اینده برای تولید مثل به مشکلی ناقص بود فرزند ربطری دارد؟
  خیلی خیلی ممون

 16. با سلام پسری ۱۳ ساله هستم من قبلا روزی چند بار خود ارضایی میکردم ولی الان دارم کنترلش میکنم و بعضی اوقات در خواب ارضا میشم میخوام بدونم. من موقعی ک خود ارضایی میکردم نمیگذاشتم ک راحت خارح شود نگهش میداشتم و میرففتم دستشویی خالیش میکردم ایا مشکلی ب وجود میاره؟

 17. سلام.من پانزده سالمه .میگم دلیل خودارضایی زود در این سن که من دارم چیه.لطفا مثل سوال قبلی نکنین.

  1. سلام . این سن برای این کار زود نیست و اغلب پسرها در همین سن درگیر این مساله هستن و راه حل اینه که به خودتون قول بدید که این کارو انجام ندید و در بارش تحقیق و مطالعه کنید

 18. سلام من 13سال دارم و چند ماه حدود4یا5 ماه هست فهمیدم به بلوغ رسیدم من هر هفته حدود 2تا3 بار خودم رو با فیلم های پورن ارضا میکردم . من خیلی میترسم چون از دوستانم شنیدم اگر خود ارضایی کنم اسپرم هام ضعیف میشه و امکانه این که تشکیل خانواده بدم کم هست من الان 2 روزی میشه که به خودم قول دادم خودمو ارضا نکنم میشه لطفا بگید حرفی که دوستام گفتن درست یا نه؟ ممنون .

  1. بله شما باید تا جای ممکن ازین کار فاصله بگیری و سراغ فیلم های بزرگ سالان هم نرید چون نه تنها از لحاظ جسمی بلکه از لحاظ روحی برای شما خطرناک هست

 19. سلام من نوجوانی 13 ساله ام من در موقع خود ارضایی دوبار به همراه اسپرم خون دیده ام آیا باید به پزشک مراجعه کنم کمکم کنید

  1. اگر این خون بخاطر فشار زیاد و انجام بی رویه این کار دیده شده بهتره که این کارو نکنید چون بسیار خطرناک هست
   اما اگر فشار زیادی نیومده و بصورت عادی خون دیده شده حتما باید به پزشک مراجعه کنید

 20. سلام من ۱۵سالمه تو خواب دو سه بار ارضا شدم ولی هرچی میخوام خودارضایی کنم نمیشه
  لطفا کمکم کنید میخوام بدونم چون برام مهمه

 21. ممنونم از جوابی که به سوالم ندادید واصلا تو دیدگاها نزاشتید

  1. کامنت شما دارای کلمات نادرست و عامیانه بود به همین دلیل تایید نشد
   نباید از کلمات رکیک و عامیانه استفاده بشه، اصلاح کنید تایید خواهد شد

 22. سلام من ١٤ سال دارم پسر هم هستم من چند بار هنگام خودارضايي پشيمون شدم و هيچ ابي إز بدن من خارج نشان ايا اين كار برأي بدن ضرر دارد

 23. سلام یه برادر کلاس هشتم دارم که چند روز پیش در حال خود ارضایی دیدمش.زیر پتو داشت این کارو میکرد و فکر میکرد که من نمیبینم.خیلی ساده س و اختلالات یادگیری داشت و داره نمیدونم چجوری بهش بگم که کارش اشتباهه و با چه بیانی که روش بهم باز نشه.حموم که میره خیلی طول میکشه بهش شک داشتم اما مطمئن شدم حالا.هیچ تفریحی نداره و حتی هیچ دوستی هم نداره و اصلا بیرون نمیره فقط مدرسه و جلوی تلویزیونه…..لطفا کمک کنید

  1. این مساله عادی و طبیعیه و خیلی جای نگرانی نیست اما برای راهنمایی بیشتر لازمه که بطور غیر مستقیم اعلام بشه، اگر کسی بتونه مستقیم در این باره صحبت کنه خوبه اما بهتره شما این کارو نکنید چون ممکنه تصوراتش به شما تغییر کنه

 24. سلام من نوجواني ١١/٥ساله هستم شايد سن كمي داشته باشم ولي من بخواطر يك دوست ناسالم به بلوغ زود رس رسيدم و من دارم كم كم دارم ترك ميكنم فقط ميخواستم يك سوال بپرسم كه مرا به وحشت انداخته آيا خود ارضايي باعث كمبود هرمون و كوتاهي قد شود ؟؟
  لطفا به سنم نگاه نكنيد جوابم رو بدين.

  1. این نگرانی بین خیلی ها هست که آیا باعث کاهش قد یا ریزش مو میشه؟
   نمیشه گفت که صد در صد اینطوره اما با تاثیری که بر سایر غدد بدن داره بی تاثیر نیست و قوای بدنی رو کاهش میده

 25. من که بخدا نمیدونم چیکار کنم هر راهی که هست امتحان کردم خودمم ۱۸ سالمه بعضی موقع ها دلم میخاد خودمو بکشمو راحت بشم چون

  دارم نابود میشم

 26. با سلام و عرض خسته نباشید.
  ببخشید من یه نوجوون 14/5 ساله هستم که از یک سال پیش خود ارضائی میکنم که خودم هم خوشم نمیاد ولی پدر و مادرم خیلی به من اذیت میکنند مثل پارسال که قول دادند یه PS4 بخرند که اونم 5 ماه ناراحت شدم و خودم رو به مظلومی شدم که واسم بخرند. اما بهم قول دادند که نمره ات خوب بشه واست میخریم اما نمرم بهتر هم شد اما نخریدند و حتی معذرت خواهی نکردند.بعد از اون خود ارضائی رو شروع کردم و الان هم هستش که نمیتونم درک کنم چرا پدر و مادرم به من دروغ گفتند ک به من اعتماد نکردند.الان هم وقتی یاد این میافتم حوصلم میره و خود ارضائی میکنم.نمیدونم باید چیکار کنم. پدر و مادرم اصلا من رو درک نمیکنند. وقتی یه هفته ترک میکنم دیگه نمیتونم و یه حسی میاد به دنبالم که باید خود ارضائی کنم.خواهش میکنم کمی راهنماییم کنید. موندم چه خاکی به سرم کنم؟
  ممنون از مطالب خوبتون.

  1. اگر شما یکم به بچه های سر چهار راه و گل فروش و بچه های نگاه کنی نه تنها دنبال پی اس نیستی بلکه خود ارضایی هم نمی کنی
   من با پی اس مخالفی ندارم اما وقتی به هر دلیلی نتونستن برات تهیه کنن باید درک کنی و عقلت برسه که ممکنه نتونسته باشن بخرن دیگه بزرگ شدی و باید این چیزارو درک کنی
   خود ارضایی هم به خودت آسیب وارد می کنه و باعث بی حالی و سستی خودت میشه و باید خودت به فکر خودت باشی

 27. سلام یه سوال داشتم تو مقاله بالا گفته شده که در اثر خود ارضایی هوا به داخل مغز میره وقدرت مغز کم میشه حالا میخواستم بدونم من الان چند ساله خود ارضایی میکنم.ولی میخواستم بدونم با ترکش ایا این هوای داخل مغز از بین میره ???? لطفا بگید.

 28. سلام من ۱۵سالم دوماه میشود که تمام شده والان تو ۱۶ سال هستم ولی هنوز جنوب نکردم
  و تاحالا خود ارضایی هم نکردم

 29. سلام من 14 سال سن دارم ولی به بلوغ نرسیدم دوستانم میگویند اگه خود ارضایی کنی میرسی
  ایا درست است

 30. سلام و خسته نباشید.من پسری ۱۴ساله هستم و به شکر خدا اصلا تا بحال سراغ خود ارضایی نرفتم.اما یه سوال دارم من با اینکه خود ارضایی نمیکنم ولی زیر چشمام تیره هست و جوش های زیادی دارم.آیا اینا مربوط به بلوغ است یا نه؟

  1. کبودی چشم به دلیل کمبود برخی مواد معدنی یا ویتامین ها و یا برخی بیماری های ایجاد میشه و نمیشه علت اون رو صرفا در خود ارضایی دونست، شما باید به پزشک مراجعه کنید تا با آزمایش خون علت اصلی مشخص بشه

 31. سلام.من متاهل و ۳۴ ساله در سن بلوغ خودارضایی چند سالی داشتم و با ورزش و نماز….درست نشد و تقریبا میل به همجنس گرایی دارم ولی خوشم از این کار نمیاد ولی به سراغم میاد.الان متاهل شدم و بچه دارم باز مشگل دارم.کمکم کنید که چکار کنم؟

  1. سلام
   اینجور تمایلات ممکنه بر اثر مشاهده فیلم های پورن ایجاد باشن به این معنی که فرد در تخیلات جنسی خود ناخواسته تصویر همجنس رو مشاهده می کنه و به دیدن این تصاویر عادت می کنه.
   اگر اینجور هست باید مشاهده تصاویر مستهجن به کلی ترک بشه و شریک زندگی به عنوان پارتنر همیشگی انتخاب بشه، اما اگر اینجور نیست بهتره به مشاره خانواده مراجعه کنید چون در زندگی زناشویی مشکل ساز خواهد شد

  2. درست میفرمایید من در نوجوانی فیلم دیده بودم و از ذهنم پاک نمیشن

 32. سلام من ۱۳ سالمه و کلاس هفتمم یک تا دو ساله خود ارضایی میکنم روزی یک بار میخاستم ترک کنم دو تا سوال داشتم
  پس از ترک همه ی تاثیرات از بین میره و درست میشه یا نه ؟
  یهو ترک کنم خوبه یا کم کم کمش کنم؟
  لطفا جواب بدید

 33. سلام من 16 سالمه صورتم حساسع فقط جوش میزنه اونم زیاد و جوش های بزرگ حتی یه بار تا 2 ماه نزدم فرقی نکرد عایا خود ارصایی در جوش اثر داره

 34. سلام خسته نباشید من یه جوون 18 ساله هستم و تقریبا هر 8 روز خودارضایی میکنم … همه کارم کردم که ترک کنم ولی نمیشه … تو سن من چندبار در ماه خودارضایی طبیعیه؟

 35. سلام اقااشکان من فوتسالیستم سه سالی میشه خودارضایی میکنم این روزا که تازه وارد یه تیم باشگاهی شدم اخه قبلا مدرسه فوتسال میرفتم الان مسابقات زیادبرگزار میکنن و من تواین مسابقات اضطراب شدید واسترس دارم و اصلا به خوبی که بازی عادی میکنم نیست توپ خراب میکنم اصن هول میکنم یه وضعیت بدی گفتم اگه کمکی از دستتون برایه این مشکلم دارین بگین اخه اعتمادبه نفسمم خیلی اومده پایین روزایه بدی رودارم سر میکنم کمکم کنین منتظرجوابم ❤❤

 36. سلام.من ۱۷ سال دارم و فعلا دارم خودارضاییرو ترک میکنم و دوبار اخری که خودارضایی کردم در مایع منی خون دیدیم ایا وجود خون خطرناکه اگه خطرناکه برای درمانش چیکار کنم.باتشکر

 37. سلام من 16 سالمه و یک سالی هست که درگیرم و ریزش موهام آزارم میده
  میخواستم بدونم که اول باید کاهش بدم تعداد دفعات اینکارو باید یک ضرب دیگه انجامش نداد؟؟
  اگر کاهش هست چجوری کاهش بدم کم کم خوبه مثلن اول دو روز بعد سه روز و…
  جواب میده؟؟
  خیلی ممنون

 38. سلام مطالبتون خیلیییییییییی زییاس و کاربردی.
  من ترک کردم بیش از ۳ ماه ولی بعضی اوقات اینکار میکنم نمتونم جلوی خودمو بگیرم این اشکالی نداره؟
  من ۱۳ ساله هستم و کلاس هشتم معللمون گفت کسانی که رشته هایی مثل انسانی میرن و کارشون دولتی ازمایش وایولوژی میگرند و کسانی که تا به حال خود ارضایی داشته باشند از رشته ای که خوندن منع میشن و دیگه این کارو نمیتونن بکنن و حدقل برای جبران ۴ سال خود ارضایی باید چی کار کرد ایا حرفش درست است؟

 39. سلام خیلییییی مطالبتون زیبا و مفید بود از اونجا که مثل بقیه منم همینحوریم و وقتی تنها هستم این کازو انجام میدم و هر ۱ هفته این کارو میکنم و باز به تصمیمم این کار پارم چ ترکش خیلی برام سخته خواستم بدونم کسی که بیش از ۳ سال پی در وی از سر ناگاهی این کارو میکنه و الان من ۱۳ سالمه در اینده بچم ناقص میشود.
  و سوال دیگرم اینه من اب منی که خارج میشه کمرنگ و نسبتا اندازه کف دست است و بعد از انجام این کار دچار کمر درد میشم که عادتت به تکون دادن کمرم به عقب دارم این یعنی چی کمکم کنید؟…

 40. سلام من در سك مقاله خوندم ك خود ارضايي باعث زود انزالي ميشه
  ميخواستم بدونم با ترك خود ارضايي زود انزالي هم تا حدي بر طرف ميشه

 41. سلام
  ميخواستم بدونم ك بعد از ترك خود ارضايي ب مرور زمان زود انزالي ما هم رفع ميشه؟؟؟؟؟

 42. سلام آقای اشکان من یک پس ۱۵ ساله هستم من دچار خود ارضایی شدم ولی الان یک هفته هست که دست به این کار نزدم.من خیلی مبتلا به این عمل زشت و ناپسند شدم و خیلی هم دوست دارم این کار را ترک کنم ولی نمیتونم چندین بار تا حالا سعی کردم جلوش رو بگیرم و حتی بعضی اوقات تا دو یا سه هفته دست به این کار نزده بودم ولی بعد از اون این قدر شهوت به من فشار اورد که مجبور شدم دوباره خود ارضایی کنم لطفا کمکم کنید خیلی ممنون.

  1. سلام
   همین که شما تونستی دو هفته این کارو نکنی خوب هست و با همین روش شما سعی کن که بیشتر از 2 بار در ماه این کارو انجام ندی تا دچار اعتیاد به این کار نشی .
   توصیه های داخل مقاله هم برای شما هست و خوبه که مطالعه کنید .

 43. سلام آقای مهین فلاح
  من یه پسر 15 ساله هستم که تا به حال خودم رو کنترل کردم و خود ارضایی نکردم البته چندین بار در خواب ارضا شدم ولی دیگه کنترلش خیلی برام سخت شده و دیگه نمیتونم خود ارضایی نکنم.
  میخواستم بپرسم اگه مثلا ماهی یک بار خود ارضایی در این سن داشته باشم مشکلی برام پیش نمیاد؟

 44. سلام آقای مهین فلاح
  من یک نوجوون 15 ساله هستم و تا به حال خود ارضایی نکردم البته در خواب ارضا شدم ولی نیاز جنسی خیلی شدیدی به من دست داده و ممکنه این عملو انجام بدم.
  آیا انجام این عمل در این سن برای من مشکلی نداره؟ و اگر مشکلی نداره هرچند وقت یک بار میتونم این عملو انجام بدم؟

 45. سلام ببخشید من یه پسر 15 ساله هستم و خیلی به خدا ایمان دارم اما یکی از پسر ها به من گفت که این کار باعث خوب شدن و قدرت و انرژی میده متأسفانه من انجام دادم یعنی خودارضایی ولی واقعا برا خودم متأسفم خیلی اصرار دارم ترک کنم مثلا یک یا دو هفته ترک میکنم بعضی وقتا یه ماه ولی انگار دست خودم نیست انجام میدم و درد از ناحیه عاطفی دارم و سرگیجه ببخشید چگونه ترک کنم واقعا دارم عذاب وجدان میکشم من نماز رو به وقت می خونم لطفا کمک کنید

 46. سلام
  من قبلا خودارضایی میکردم ولی الان ۳ ماه میشه ترک کردم ولی گاهی اوقات در خواب ارضا میشم ایا راه حلی برای اینکه در خواب ارضا نشم هست.
  لطفا پاسخ بدین ممنون

  1. سلام اگر در خواب ارضا میشم ولی جلوی ان را میگیرم نمیذارم تو خواب بیاد چه عوارضی داره

 47. سلام من یه پسر چهارده ساله هستم در خواب مایع از بدنم خارج میشه اما تو بیداری هر کاری میکنم خارج نمیشه لطفا راهنمایی کنید

 48. سلام “وقتتون بخیر”من حدود یه ماه این کاروانجام ندادم پس از چند سال “ولی چراتو حالت طبیعی خواب ارضا شدن برام پیش نمیاد ایا باید بیشتر از این صب کنم تا به حالت عادی برسه وضعیت بدنم نسبت به اون خواب؟ممنون میشم جواب سوالمو بدین

  1. از نظر برخی پزشکان مایع اضافی در زمان خواب خارج می شود ، به دلیل زنده بودن اسپرم ها طول عمر معینی دارند و هر از گاهی نیاز به تخلیه اونها هست و در صورتی که زمان آن فرا برسد در خواب این اتفاق خواهد افتاد .
   در سنین نوجوانی نیز به دلیل تغییرات هورمونی این اتفاق عادی است .

 49. من وقتی تو خواب. منی میاد. بعد از مدرسه. حمام میکنم. من ۱۴ سالمه. بعد میشه بعد ۱سال که دیگه این کارو نکنم رشدم جبران بشه؟

 50. سلام من 16سالمه و از 12سالگی این کارو انجام میدم خیلی زیاد تصمیم به ترک این خود ارضایی گرفتم ولی حدودن تا یه ماه تونستم ترک کنم و این کارو روزی یه بار انجام میدادم لطفا کمک کنید من خود ارضایی را به صورت غریزی یاد نگرفتم بلکه دوستم یاد داد و وقتی که این کارو انجام میدادم هیچ چیزی خارج نمیشد زیر چشای من سیاه شده اگه به خاطر خود ارضایی بفرمایید چیکار کنیم تا سیاهی چشم کاملا از بین بره در زیبایی خیلی تاثیر داره لطفا جواب بدین ممنون .

 51. سلام من از بچگی خود ارضایی میکردم من یک سال هست که به بلوغ رسیدم و دارم دوره اولیه بلوغ رو رد میکنم و تصمیم گرفتم ترک کنم
  ایا رو رشد من تاثیر گذاشته؟
  ایا اگرم تاثیز گذاشته رشدم جبران میشه؟

  یک سوال دیگه آیا خود ارضایی رسیدن به بلوغ رو دیر تر میکنه؟

 52. سلام ایا با نماز خواندن که موجب میشه ما روزی چند مرتبه به طور کامل به فکر خدا باشیم خود ارضایی رو ترک کردو ایا واقعا ماهی یه بار ضرر نداره ؟؟؟؟

 53. سلام من ۱۴ ساله هستم و چند دارم خود ارضایی میکنم ومیل به ترک اون دارم من قبلا به طوری این کار رو انجام میدادم که الان تکرر ادرار دارم یهنی وقتی به دستشویی میرم وبعد از دسشویی بیرون میام مقدار کمی از ادرارم در آلت تناسلیم میماند و بعد از حدود چند دقیقه ادرار با قی مانده را پس میدهد ایا این عمل در پسر ها طبیعی است لطفا بهم کمک کنید خیلی میترسم

  1. سلام ، این مشکل معمولا در سرپا ادرار کردن و یا استفاده از توالت فرنگی ایجاد می شود ، برای حل این مشکل باید استبراء انجام بدید . استبراء رو میتونید در گوگل سرچ کنید تا مقالات مرتبط رو مطالعه کنید .

 54. دوباره سلام و خسته نباشید من۱۳سالمه و تو‌ خواب یک بار ارضا شدم و فکر کنم منی خارج شد.آیا من به سن تکلیف رسیدم؟اگر رسیده باشم مادرم نمیذاره نماز صبح بخونم چون هنوز فکر میکنه که از۱۵سالگی باید نماز بخونم و نمیدونم چجوری بهشون بگم
  اگر بگم صددرصد جدی نمیگیرن کمکم کنید لطفا منو

 55. سلام من ۱۳سالمه همه هم سن هام خود ارضایی میکنن ولی من فقط تو خواب ازضا شدم.میخواستم بدونم اگر دوسه هفته یک بار اگر خود ارضایی کنم گناه داره و مشکل پیش میاد؟ممنون.

 56. سلام
  من قبلا هم کامنت گذاشته بودم که ۱۳ سالمه و حدود یکساله خودارضایی میکنم و منی از من خارج نمیشه و تاحالا هم نشده.
  و گفتین اینکار برای رشدت بده و باعث میشه رشدت کامل نشه
  من حدود یکماه ترک کردم
  اگر دیگه خودارضایی نکنم اثرات اون یکسال جبران میشه یا نه؟
  لطفا جواب بدید خیلی نگرانم
  ممنون از سایت خوبتون

 57. سلام تشکر می کنم از سایت خوبتون۰ من مجردم برای اینکه تو خواب خود ارضاشم چیکار کنم؟

 58. سلام من انگشت شصتم هی میلرزه ایاد در اثر خودارضایی اخه یه بار تو ۱۰روز ۵بار این کارو کردم البته قلبمم خرابه ممنون میشم اگه بگین

 59. من جوان ۱۶ ساله هستم و در هفته یکی دو بار گاهی اوقات در خواب خود ارضایی میکنم ایا این مشکل حل شدنی است و چگونه میشود از این کار خلاص شوم و دیگر این کار تکرار نشود
  و وقتی هم که از خواب بیدار میشوم کمر درد دارم

 60. با سلام میشه بگین با چند بار خود ارضایی لرژش دست به وجود میاد ممنون میشم اگه بگین

  1. لرزش دست صرفا به علت خود ارضایی نیست و عوامل مختلفی می تواند عامل آن باشد ، اما از آنجا که این مشکل معمولا جنبه عصبی دارد و خود ارضایی نیز آستانه تحمل را پایین می آورد می توان گفت خود ارضایی بیشتر از دو بار در هفته در این مورد بی اثر نیست .

 61. سلام یه سوال ببخشید هفته ای یک بار خود ارضایی اشکالی داره؟
  مثلا جمعه تا جمعه
  ممنون

 62. سلام من ١٤ سالمه و بلوغم زودرسه
  برا من هفته اى ١ بار مجازه؟

 63. ببخشید یه سوال میگم ایا خودارضایی ربطی به دونه و جوش بر روی صورت داره یا نه
  ایا با خودارضایی صورت ادم جوش میزند یا جوش غرور جوانی هست؟

  1. بله اکثر جوش های دوره بلوغ و بعد از آن به علت خود ارضایی است . اما تغییرات هورمونی نیز یکی از علت آن است .
   تمام جوش های سر سفید به علت خود ارضایی است .
   بیشتر جوش های دور لب و اطراف پیشانی نیز به همین علت است .

 64. سلام خسته نباشد
  دو سوال داشتم در متن بالا شما نوشتید که وقتی ادم ارضا میشه مقدار زیادی کلسیم با منی خارج میشه میخواستم بدونم که فرقی به نحوه ارضا شدن میشه یا نه …فقط با خودارضایی کلسیم خارج میشه ویا به هر روش حتی با رابطه هم خارج مشه.
  2:میخواستم بدونم اکه کسی دو هفته یه بار یا یک بار در هفته خودارضایی کنه مشکلی داره یا نه؟
  ممنون

 65. سلام من 7ساله خود ارضایی ولی الان ترک کردم آیا نیروی ار دست رفته برمیگروه

 66. من ۱۴ سالمه از ۱۲ سالگی خود ارضایی رو یاد کرفتم ولی در موقع خود ارضایی آب منی خارج نمیشه و اینکه نوشته شده بود که در خواب خورذارضایی میشود و تا حالا برای من اتفاق نیفتاده آیا می افتد و باید برای شک پدر و مادر چه کنم؟

  1. این موضوع طبیعی است و در زمان بلوغ خودبخود در خواب رخ می دهد ، اسم این کار ( در خواب ) خود ارضایی نیست .
   این موضوع برای همه انسان ها هست و ترسی از بابت شک پدر مادر نداشته باشید چون همه پدر مادر ها با این مساله آشنا هستند .

 67. سلام خدمت شما من ١٤ سالمه و پسرم و بلوغم زودرسه يعنى هم در خواب منيعم خارج شده و هم در نقاطى در بدنم مو در اوردم جوش زدم
  من معتاد اين كار بودم كه هفته ٢ بار اين كارو ميكردم الان رسوندمش به ماهى ١ بار ولى خيلى مشكله
  با توجه به متنى كه نوشتم همه چيز روبه راهه؟؟
  اگر دوباره هفته اى ١ بار اين كارو كنم مشكلى نيست؟؟

  1. سلام
   از نظر اغلب پزشکان ، اگر ماهی 1 بار باشه مشکلی از نظر فیزیولوژیک به وجود نخواهد آمد
   اما نباید بذارید به هفته ای 1 بار برسه

 68. سلام من12سالمه و تا حالا خود ارضایی نکردم
  سوالم از شما اینه که باید به سن بلوغ برسم تا بتونم این کارو بکنم یا از الآنم میتونم انجام بدم
  لطفاً جواب بدین

 69. با سلام من ۱۰و۱۱ بار این خودارضایی کردم و الان خیلی وقته ترک کردم بضی وقت ها ۲هفته یک بار یا بیشتر در خواب ارضا شدم ایا در روابط زناشویی مشکلی پیش میاد و یا در اینده بچه ناقص به دنیا میاد ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام
   من از دید خودم پاسخ میدم و ممکنه نظر پزشک چیز دیگری باشه – اگر اینطور که شما میگید باشه مشکل خاصی در سلامت فرزند ایجاد نمیکند .

 70. سلام خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون
  یه سوال داشتم که ذهنم را مشغول کرده…مثلا پسر مجردی که در هفته 2 یا 3 بار یا حتی 4 بار ارضا میشه……حالا سوالم اینجاست که ایا با خود ارضایی یا هر روش دیگه ای مثل لواط یا زنا ارضا بشه و نیازش را برطرف کنه میشه که خواب دیدن و ارضا شدن در خواب او خیلی کم شود……..یا خواب دیدن یک امر طبیعی بدن هست و ربطی به این موارد ندارد.
  باز هم تشکر……

  1. خواب دیدن و ارضا شدن در خواب در سنین ابتدای بلوغ زیاد رخ می دهد و با گذشت زمان و رسیدن به سنین بین 20 تا 30 کم کم رفع میشود و به ندرت رخ می دهد و ارتباطی با نوع ارضا شدن ندارد .

 71. سلام خسته نباشید سوال من یه خورده مسخره و خنده اور هست
  من چند وقت پیش با یک جسم خارجی ارضا شدم نه با دست زدم نه هیچی فقط میخواستم بدونم اینم ضرر خود ارضایی را داره یا نه
  ممنون

 72. سلام من حدود یکسال است ک شروع به خودارضایی کردم و هنوز به سن بلوغ نرسیدم
  موقعی که ارضا میشوم منی از من خارج نمیشه چون هنوز نشده ! حتی درخواب ! حتی یکبار
  آیا این کار قبل از سن بلوغ ضرر زیادی دارد یا موجب عقیمی میشود؟
  ممنون میشم جواب بدید

   1. سلام
    این موردو با بزرگترت در میون بذار ، هیچ اشکالی نداره و بهت ایراد نمیگیرن .
    اگر خجالت میکشی بپرسی باید بدونی که نباید این کار رو انجام بدی چون مانع رشدت میشه و ضعف زیادی پیدا میکنی و هم قدرت درس خوندن نداری و هم رشد مناسبی نمیکنی ، ضرر های دیگه که بماند

   2. الان تقریبا ترک کردم ولی قبلا این کارو میکردم مشکلی نداره؟
    خیلی نگرانم

 73. سلام سیزده سالمه تا حالا خود ارضایی نکردم اما در خواب چند بار شدم…ایا خودارضایی عملی کنم؟
  ضرر ..فواید
  لطفا توضیخ بدید

 74. سلام 13 سالمه و از 3 سال پیش خود ارضایی شروع کردم حالا میخواهم این موضوع رو ترک کنم چه پیشنهادی بهم میدین من نمیخوام مثل بقیه کارم ادامه پیدا کنه هنوز به بلوغ نرسیدم ولی دارم کم کم میرسم خواهشا جواب بدید

  1. سلام
   در سن شما این کار خطر ناکه ، چون در حال رشد هستید و هنوز مکانیزم جنسیتی شما به بلوغ کافی نرسیده و این کار باعث بروز اختلالات در شما میشه
   من پزشک نیستم که با جزئیات توضیح بدم و اجازه این کارو ندارم مشاوره پزشکی بدم اما تجربه نشون داده که ضرر های زیادی برای شما وجود داره و اگر با این دید نگاه کنید کمتر این کارو انجام میدید
   به توصیه های مقاله هم توجه کنید

 75. سلام خسته نباشید،من یه پسر 13ساله دارم که چند وقتیه از حالات و روحیات او فهمیدم که به سن بلوغ رسیده ،و امروز متوجه شدم که خود ارضایی میکنه ،از اونجایی که نمیدونم چه برخورد یا صحبتی با او بکنم از شما راهنمایی میخوام تا کمکم کنید متشکرم

  1. سلام / ازونجایی که این مساله خیلی حاد نیست نباید خیلی محکم یا سریع اقدام کرد / میبایست به مرور آموزش های لازم داده بشه و دسترسی اونها از فیلم ها ، عکس ها و افراد غریبه و مشکوک صلب بشه .
   با آموزش اینکه با سن بلوغ تغییراتی ایجاد میشه و باید کمی تغییر در رفتار و حالات داشت به تدریج آموزش دیده میشن ، اولین قدم این هست که بگید بعد از سن بلوغ تغیراتی ایجاد میشه که باید بعد از اون حمام کرد و این مسائل طبیعی بوده در همه افراد وجود دارد .

 76. من 15ساله هستم والان چندين ساله كه خود ارضايي ميكنم وبايد هرروز 2بار اين كارو انجام بدم به نظرتون من بايد چيكار كنم

  1. ارضا شدن در خواب با خود ارضایی متفات است و یک فرایند طبیعی در بین تمام پسر هاست و نیازی به مراجعه به پزشک نیست / به دلیل بروز آلودگی های میکروبی و باکتریایی در اطراف اسپرم ها باید حتما کاملا شسته شود ، ممکن است بیماری های پوستی و حتی برخی بیماری های دستگاه تناسلی را در پی داشته باشد .

 77. ایا برای کنترل کردن خود ارضایی در خواب به پزشک مراجعه کنیم خوب میشود

 78. سلام خسته نباشید متشکرم از مقاله مفیدتان
  من در حال حاضر دارم روی تاثیرات خودارضایی بر مغز و هوش تحقیق می کنم آیا به نظر شما عواقبی که ممکن است در اثر این عمل پیش آید جبران (ناپذیر) است؟ و چگونه قابل رفع در هنگام ترک است؟

  1. سلام / ما تحقیق علمی روی این موضوع نداشتیم به خصوص در زمینه مغز و اعصاب .
   اما با توجه به ارتباط غدد جنسی با بخش هایی از مغز ، طبیعتا رابطه ای وجود دارد که میزان این ارتباط و ضرر و زیان های زیاده روی در آن نیازمند تحقیق وسیع و گسترده است . اما تحقیقات سایر افراد نشان می دهد که بجز موارد اعتیاد شدید ، سایر موارد دارای زیان های جبران ناپذیر نبوده اند .

 79. سلام خسته نباشید من پسری 21 ساله هستم که در 11سالگی دچار خود ارضایی شدم و اولین باری که خود ارضایی کردم خیلی عجیب بود فقط یه حس خوبی در بدنم ایجاد شد در زمان چند ثانیه و من از اون روز به بعد شروع کردم به خود ارضایی تا الان و الان که به این سن رسیدم دچار مشکلات جسمی شدم که خیلی بدتر از مشکلات روحی هست الان آلت تناسلیم حدود 10 سانت باشه استخوان بندی بدنم ریز و ضعیف مثل یه پسر 10 ساله لاغر مردنی هست بخصوص آرنج و مچ پنجه دستم خیلی ضعیف هست و مو های صورتم دونه دونه خیلی بد درآومده و آزار دهنده است آیا راه حلی یا درمانی برای این مشکل هست تو رو خدا کمکم کنید دارم نابود میشم

 80. سلام چند روز پیش یک دختر ۱۲ ساله برای من پیامی فرستاد از طریق تلگرام از من خواست به عنوان غریبه به یه سری سوالات که خجالت میکشید از مامانش بپرسه جواب بدم
  ب من گفت که چن تا عکس از رابطه جنسی دیده
  که خیلی ترسیده بود
  و مدام از من میخاست همه چیو بگم بهش
  که من سعی کردم خیلی سر بسته توضیحاتی بدم بهش
  ازش پرسیدم که پریود شده یا نه
  که بهم گفت هنوز نشده
  میخوام بدونم چه تاثیری روش میزاره برای کسی که هنوز به سن بلوغ نرسیده؟؟

  1. تنها کاری که از شخص ثالث مثل من و شما بر میاد این هست که حرف هایی رو در قالب راهنمایی و نصیحت برای کنترل عواطف و احساسات بگیم و در نقش یک پزشک برای افراد ظاهر نشیم .

 81. سلام من پسری 13ساله هستم .چطور میتونم گاری کنم که دچار خود ارضایی شم.راهش چیه.چون من تو یکی از پیاما دیدم نوشته بود9سالمه و خودارضایی میکنم.این برایم تعجب اور بود.ممنون میشم پاسخ بدید

  1. خود ارضایی یک روش غریزی است ، غریزی یا غریزه یعنی آدم بدون اینکه کسی بهش یاد بده اون کارو انجام میده . بعضی ها توی سنین پایین و بعضی ها توی سنین بالا تر دچار این اتفاق میشن .
   پس شما نباید قبل ازینکه این حس بصورت غریزی درونت ایجاد بشه این کارو یاد بگیری .
   خود ارضایی چیز خاصی نیست و فقط مایع غلیظی شبیه ادرار از بدن خارج میشه که باید بعد از اون با آب شسته بشه . ممکنه شما در خواب این اتفاق برات افتاده باشه و اگر این اتفاق افتاد لازمه که حمام کنی.

 82. سلام من 13 سالمه از 3 سال پیش خود ارضایی می کردم و تصمیم دارم این کارو کنار بزارم خیلی سخته بعد حالا که تصمیم گرفتم هم سوالی داشتم و آینه که من چطور باید متوجه شم عقیم نشدم و همچنین اینکه آلت تناسلی ام دچار مشکل نشده و همچنین دچار خجالت میشم برای بیان با خوانواده و خیلی تلاش کردم نشد خواهش میکنم راهنمایی کنین منو

 83. سلام بنده 30 سال دارم از سن 10 سالگی دچار خود ارضایی شدید هستم و تمام تاثیرات بد جسمی و روحی رو دارم تازه مفصلهای دست و پام از کار افتاده ولی معتاد شدم به خودارضایی شدید الان در روز 2 تا 3 بار انجام میدم 7 ساله ازدواجکردم و بچه هم دارم تصمیم جدی برای ترک دارم اما نمیشه چی کار کنم به چه متخصصی مراجعه کنم و ایا کارسازه
  ممنون از لطفتون

 84. سلام
  ببخشيد من موضوعي رو متوجه شدم كه برام سوال شد ، اينكه خواب ديدن آقايون و جنوب شدن در خواب ممكنه به وسيله خود فرد در خواب باشه؟ يعني اينكه شخص خواب ميبينه و ارضا ميشه يا اينكه ممكنه خوابي كه ميبينه باعث بشه خودش با دست خودشو تحريك كنه و ارگاسم بشه؟

  1. سلام
   خیر ، بدون تماس فیزیکی و فقط از طریق تحریک ذهنی .
   گاهی تحریک ناخواسته یا اختلالات جنسی روانی ممکنه باعث این باشه که فرد بدون تحریک فیزیکی و حتی بدون نعوظ ارضا شود .

 85. سلام خسته نباشید من از سن ۱۵سالگی شروع به خود ارضای کردم الا‌نم۱۸سالم هست خیلی تلاش کردم ترکش کنم ولی نتونستم لطفلا کمکم کنید چیکار بکنم تا ترکش کنم الان هم در المان زندگی میکنم درس مدرسه های المان چون دختر پسر باهم هستن خیلی خیلی تحریک میشم و مجبور به خودارضای میشم لطفلا جوتب بدید کمکم کنید ممنون میشم

  1. تحریک شدن بیشتر از اینکه دارای جنبه فیزیکی باشد دارای جنبه های رورانیست .
   شما نیاز به مشاوره حضوری دارید و می بایست موضوع را با مشاور مدرسه و یا روانشناس مطرح کنید .

 86. سلام من ١٨ سال دارم و از ١٤ سالگي شروع به خودارضايي كردم. به طور ميانگين يك روز در ميان اين كار رو انجام ميدم…االان تصميم به ترك كردن گرفتم ولي از بابتي نگرانم كه طي اين مدت ايا اسيب جبران ناپذيري به من وارد شده يا نه…ممنون ميشم من رو راهنمايي كنين.

 87. ممنون از پاسخ خوبتون من اصلا سراغ این چنین کارها نمیرم چون من کلیه پیوندی دارم و این کارا برای من خوب نیست فقط در خواب پیش میاید ایا برای کلیه پیوندی هم خطر دارد ویا امکان دارد بعد ها این مشکل هیچ وقت پیش نیایدویا بامراجعه کردن به دکتر از بین میرود

  1. در مورد ضرر های خود ارضایی و رابطه اون با کلیه پیوندی باید حتما از پزشک متخصص سوال کنید ؛ من و هر شخص غیر متخصصی حق نظر دادن در این باره رو ندارد.
   اما هیچ راهی برای جلوگیری از ارضا شدن در خواب وجود ندارد ، اگر هم قرص یا روش هایی برای آن وجود داشته باشد همگی غیرمجاز بوده و نیاز به تجویز توسط پزشک متخصص دارند.
   اگر ارضا شدن چه در خواب و چه بیداری ضرر های شدیدی روی کلیه داشته باشد باید تحت نظر پزشک مداوا شود .

 88. سلام خسته نباشید من فردی ۱۵ ساله هستم که از 13 سالگی این کار را انجام میدهم و تقریبا یک ماه است که این کار را ترک کردم در آن زمان در عرض 1 تا 2 دقیقه منی ام می امد میخواهم بدونم که اگه کاملا ترک کنم مدت زمان خروج منی ام بیشتر میشود؟؟؟؟ و بعد هم من هر روز به مقدار دو ساعت ورزش میکنم میخواستم ببینم عوارض این کار را کم میکند؟؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. خروج منی بیشتر به فرمان مغز مربوط است . سیستم جنسی برای عمل تولید مثل به وجود آمده و خود ارضایی برای مغز یک عمل تعریف نشده است .
   به همین خاطر در خود ارضایی منی زود خارج می شود و به سن و سال و ورزش ارتباط زیادی ندارد . البته ورزش کردن و ترک خود ارضایی باعث دیر تر ارضا شدن خواهد شد .
   همچنین ورزش کردن باعث کنترل این اقدام خواهد شد .

 89. سلام ببخشيد من از ٩سالگي خود ارضايي ميكردم و الان هم دارم انجام ميدهم من تا پارسال حد اقل سه بار و حد اكثر ٧بار در يك روز انجام ميدادم ولي الان روزي يك يا دوبارش كردم چكار كنم ترك كنم وقتي به ذهنم مياد اصلا بيرون نميره تا جق بزنم خواهشا راهنمايي كنيد من تا حالا در خواب ارضا نشدم سنمم ١٦هست ممنون ميشم كمكم كنيد

  1. خود ارضای پیاپی اثرات منفی شدیدی در پی داره ؛ شما باید با این مشکل مقابله کنید ، درسته که ما در این مقاله مثل خیلی از سایت های دیگه زیاد سخت گیری نکردیم به این موضوع اما این بدین معنی نیست که خود ارضایی کار خوبیه .
   شما حتما باید این مشکل رو کنترل کنی و حد اقل به هفته ای 1 یا دو بار برسونی ، اگر این کارو ادامه بدی در آینده مشکلات بسیار زیادی رو چه از نظر روحی و چه از نظر جنسی خواهی داشت .
   ارضا شدن هفته ای یک بار تقریبا نیاز طبیعی انسان هست اما اون هم قائده و اصولی داره که با بزرگ تر شدن اونهارو یاد میگیرید ولی این کار زیاده روی هست و خیلی هم خطرناک .

   1. ممنون بابت سخنانتون ممنون كه پاسخگو هستيد

 90. سلام میخواستم بدونم فرق ارضا شدن در خواب با خود ارضایی چیه؟
  در خواب هم منی خارج میشه که باعث از دست رفتن انرژی و …. میشه
  در خود ارضایی هم به همین صورته پس یعنی ارضا شدن در خواب هم مانند خود ارضایی عوارض داره ؟
  بعد چجوریه که میگید سعی کنید در خواب ارضا شوید ؟

  1. نکته اول اینکه ما نمیگیم سعی کنید در خواب ارضا بشید ، بلکه اجازه بدید در خواب این حالت پیش بیاد .

   خود ارضایی فشار زیادی به ماهیچه های کمر و اعضای بدن وارد می کند .
   خود ارضایی عوارض ذهنی و روحی در پی دارد .
   سستی و کم توانی از عوارض خود ارضایی هست .
   اما ارضا شدن در خواب تقریبا این عوارض را ندارد و یا برخی از عوارض را به میزان کمتری دارد . به دلیل خواب بودن هیچ فشاری روی ماهیچه ها و اعضای بدن وارد نیست ، عوارض روحی و ذهنی تقریبا وجود ندارد ، اگر در اوایل صبح باشد کمی موجب بی حالی خواهد بود که بسیار کمتر از خود ارضایی است .

 91. من این کار رو ترک کردم،اما ر خواب این عمل تکرار میشه و من بیچاره چون نماز میخونم و سنم 14 سال هست
  مجبورم با دلیل های خود ساختگی لباس هامو بشورم و صداش رو هم در نیارم
  به جایی رسیدم که دیگه پدر و مادرم بهم مشکوک شدن

  1. این یک حالت طبیعی برای همه نوجوان ها هست و شما نباید نگران این موضوع باشی
   ارضا شدن در خواب برای همه پسرها توی این سن رخ میده و اسم این حالت خود ارضایی نیست ، شاید شما از روی ترسی که داری جوری رفتار کردی که باعث مشکوک شدن پدر و مادر بشه
   اگر بعد از این اتفاق که ممکنه یک بار در هفته یا چند بار رخ بده حمام کنی کسی مشکوک نمیشه واگر هم متوجه بشه ایرادی نمیگیره .
   این مشکل توی دختر ها شکل دیگه ای داره و معمولا بعد از سن بلوغ راهنمایی های لازم به دختر ها برای عادت ماهانه داده میشه ولی چون در پسر ها به شکل دیگه ای هست معمولا راهنمایی های لازم صورت نمیگیره و باعث گمراهی و مشکل میشه .

 92. من ۱۵ سال دارن در سن ۱۳ خود ارضایی شدم من به این کار معتاد شدم من چطور میتوانم دوباره این کار را نکنم به من یک راهی نشون بدین من واقعا از این کار خسته شدم و دیگه نمیخوام این کارو بکنم و این در اینده میدونم که آینده ضرر میکنم خواهش میکنم نجاتم دهید خواهش

  1. سلام ؛ روش های مقابله با مشکل شما در مطالب بالا نوشته شده اگر طبق اونها عمل کنی میتونی کنترل کنی تا در آینده هم برات مشکلی ایجاد نکنه

 93. يعني بعد از ترك نيروي از دست رفته برمي گردد؟و نگراني من بيهوده است؟

 94. آيا بعد از ترك خودارضايي نيروي از دست رفته برمي گردد؟ نمي دانم چرا اينقدر استرس دارم. من 18 سالم است و سه سال عادت به خودارضايي داشتم. خواهش مي كنم مرا از نگراني و استرس نجات دهيد و آيا در آينده مشكلي در بچه دار شدنم پيش نمي آيد؟

  1. خود ارضایی تقریبا قابل مهار نیست و در تمام افراد بویژه آقایان وجود دارد که در خانم ها این مورد کمتر دیده می شود .
   پیشنهاد می شود بجای مقابله با خود ارضایی آن را کنترل کرد ، در صورتی که کنترل شود تقریبا ضرر جسمی ندارد و ضرر های جسمی و ذهنی آن بعد از یک دوره ترک یا کنترل جبران می شود .
   اما مراجعه سالانه به پزشک ارولوژی توصیه میشود .

 95. سلام من چه جوری میتونم بفمم که همجنس گرا هستم یا نه آخه احساس میکنم من یه همجنس گرا ام لطفا کمکم کنید.و بگویید راه درمانش چیه؟؟ ممنون

  1. همجنس گرایی معمولا حالت فیزیولوژیکی نیست ، در مواردی که فرد مشکلات جنسیتی داشته باشد امکان تغییر جنسیت وجود دارد . عمل تغییر جنسیت در سایر افراد نیز با توجه حکم دادگاه امکان پذیر هست .
   اما در مواردی که مشکل فیزیکی به چشم نمیخورد ، تمایلات جنسی حالت روحی روانی دارد و میتواند کنترل شود ؛ در واقع همجنس گرایی قابل کنترل هست و اگر شما احساس می کنید که از همجنس گرا بودن ناراضی هستید می توانید با تمرینات روانشناسی و مشاورات روانشناسی با این مشکل مقابله کنید .
   در اغلب کشور ها هجنس گرایی مرسوم است ( بیشتر برای افراد ترنسکشوال یا دوجنسه ) و اشکالی به این موضوع وارد نیست اما با توجه فطرت و ذات انسان ، بیشتر مردم دنیا نگاه بدی به این موضوع دارند و توصیه می شود که با آن مقابله شود .

 96. سلام و خسته نباشید خدمت شما من یک دختر ۲۱ ساله هستم و تقریبا از سنین پایین دچار این بیماری شده ام لطفا یه کمک بهم بکنید اگر میشه بهم بگید که ممکنه باروری رو دچار مشکل کنه یا نه یعنی منی که تا الان این کار انجام دادم ممکنه که تو اینده نتونم دیگه مادر باشم؟؟؟
  من خودم میدونم زمان هایی که خیلی سرگرم هستم و با دوستانم هستم اصلا فکرم هم به سمت این چیز ها نمیره ولی خانواده با بیرون رفتن زیاد این چیزا مشکل داره و ترجیح میدن بیشتر تو خونه باشم حتی ۲ سال یه شهر دیگه درس خوندم اصلا اینکار رو انجام ندادم ولی از وقتی برگشتم شهر خودم شروع شده خیلی سعی میکنم جلوی خودم رو بگیرم ولی باز هم سخته و انجام میدم لطفا به سوالم جواب بدید و یه راهکار اساسی بهم بدید رفتار روزانه نیست ولی هر چند وقت یکبار اینکار انجام میدم خیلی اذیت میشم دل درد سر درد و یکسری مشکلات از این قبیل اگه دچار مشکل باروری شده باشمراهی نداره که این مشکل درست بشه؟؟؟

  1. خود ارضایی در دختر ها به دو شیوه انجام می شود ، یک از بین بردن بکارت و یا خود ارضایی با سالم بودن بکارت .
   در صورتی که در خود ارضایی بکارت از بین رفته باشد باید حتما به پزشک زنان مراجعه شود تا مشکلات احتمالی شناسایی و درمان شود . اما در صورتی که بکارت باقی هست خطرات جسمی زیادی در بر ندارد و بیشتر صدمات روحی و احساسی بوده و در زندگی زناشویی میل جنسی رو کاهش میدهد و ممکن است بوجود آورنده مشکلات زناشویی باشد .
   مراجعه سالانه به پزشک زنان حتی در دوره مجردی توصیه می شود .

   1. اقا خیلیییی ممنون از این که جواب دادید واقعاممنون که این حرفای خوبتون در اختیارمون قرار دادید اینبار با این نکات خوبی که تو متن بود و با توکل خیلی بیشتر به خدا کمر به قتل این موضوع بستم تو همین سحر با خودم و خدا عهد کردم خدا خیر فراوون به شما بده که جواب همه رو میدید و منبع معتبر و همه چی در اختیار ما میگذارید برام دعا کنید تو این مبارزه با نفسم برنده من باشم و زندگی سالم و بهتری داشته باشم و من الله توفیق

 97. سلام و سپاس بابت سایت خوبتون من به تازگی متوجه تعدادی عکس و فیلم پورن در کامپیوتر پسر نوجوانم شده ام چگونه برایش توضیح بدهم یا برخورد بکنم که دیدن اینها عوارض بدی برایش دارد و گفته هایم تاثیر مثبت رویش داشته باشد؟

  1. کمی ترس برای بچه ها بد نیست ؛ یعنی اونها تا یه سنی از روی ترس دنبال این مسائل نباشند ، منظور از ترس ؛ تهدید و یا دعوای فیزیکی نیست ، منظور ایجاد حاشیه و حریم شخصی و رودرواسی بین پدرومادر و فرزند هست ، که نوجوان یا کودک با ترس از آب رو مواجه شود . ایجاد چنین ترسی موجب ایجاد یک حریم شخصی امن و همچنین شخصیت دادن به او می شود و فرزند با وجدان خود روبرو خواهد شد .
   پدر و مادر می بایست حریمی بین خود و فرزند ایجاد کنند که حرف ها و راهنمایی آنها برای فرزند دلچسب و تاثیر گذار باشد ، تا فرزند ذاتا به دنبال این گرایش ها نرود .
   اگر این مساله تا سن 20 سالگی کنترل شود بعد از آن شخصیت فرزند خودساخته خواهد شد و جای نگرانی برای آینده وی وجود نخواهد داشت .

 98. سلام ببخشید من ۱۶ سال دارم.خودارضایی نمیکنم ولی گاهی اوقات با الت تناسلی خود ور میروم.ولی نمیگذارم منی از من خارج شود.
  ایا این کار همان اثرات خودارضایی را دارد.

 99. سلام من ۱۴ سالمه و متاسفانه خود ارضایی میکنم آیا این امر عادیه و در همسالان من هست؟با تمام شدن سن بلوغ از بین میره؟

  1. این موضوع باید کنترل بشه و طبق مطلب بالا شما باید یاد بگیرید که این احساس رو کنترل کنید ، این موضوع برای همه سنین به اشکال مختلف هست

 100. سلام .من پسری 22 ساله هستم و از قبل از سن بلوغ یعنی 11 سالگی متاسفانه معتاد به خودارضایی شدم و برایم کاملا عجیب است چگونه در این سن و چرا اینکار را کردم و هنوز گرفتارم لطفا بگویید در این سن کم ایا عجیب نیست؟!!من هر کاری که فکرش را کنید انجام دادم اما تا مدتی پاک میشوم و دوباره بیچاره لطفا کمکم کنید.وایا ازمایشی هست که نشان دهد در اینده مشکل جنسی برای طرف پیش میاید تا بتوتند جلوگیری کند؟و من باید پیش روانپزشک بروم یا مرکز مشاوره؟لطفا خواهش می کنم کمکم کنید…

   1. سلام من نوجوان۱۷ ساله هستم ودر خواب بعضی وقت ها خود ارضایی میشم وقتی خوابم چرا این عمل رخ میده و چگونه باید کاری کرد که دیگه تکرار نشه ایا نیاز ره حمام کردن هم داره وواقعا دلم نمیخادش اینجوری بشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید واین وضع تا کی ادامه داره

   2. این مساله طبیعی بوده و در تمام پسر ها وجود دارد ، با بالاتر رفتن سن این مساله کمرنگ تر خواهد شد و در سنین بالا نیز بعضا به وجود می آید .
    بعد از این اتفاق در خواب لازمه که حمام کنید.
    ازین که پدر مادر متوجه بشن و یا مشکوک بشن ترسی نداشته باشید ، این یک مساله کاملا طبیعی بین تمام پسر هاست .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن