اعتقادیماورایی

جن چیست و ارتباط آن با شیطانک ها یا فرشتگان در چه چیزی است

جن چه شکل و ظاهری دارد و در فرهنگ های مختلف چگونه است

جن در باور عامیانه، موجوداتی فرمان‌بر از انسان و یا کنترل کننده روح انسان شناخته می شود، در ادیان مختلف جن را موجوداتی می‌دانند که یا جزوی از فرشتگان رانده شده (شیاطین) یا نوعی فرشته با تفکراتی مانند انسان هستند.

تاکنون هیچ سندی مبنی بر وجود جن در اختیار بشر نبوده است و هر چه که هست باورها، عقاید و شنیده های مردم است، جن فقط مختص ایران یا کشورهای مسلمان نیست، جالب است بدانید در بسیاری از کشور های پیشرفته دنیا از جمله آمریکا مردم به شدت به وجود جن باور دارند و برای دفع آن از ابزار و وسایل مختلف استفاده می‌کنند.

ظاهر یا چهره جن ها چگونه است

همانطور که گفته شد، جن تابحال دیده نشده است، اگر باور مردم را کنار بگذاریم و این را در نظر نگیریم که بسیاری از خواننده های همین مطلب ادعا می کنند که جن دیده اند، تابحال هیچ سند و مدرکی برای اثبات وجود جن ارائه نشده است، حتی اگر شما ادعا می کنید که جن ها را می‌بینید هرگز قادر نخواهید بود حرف خود را اثبات کنید.

انواع جن در باور مردم دنیا

هر کسی جن را یک چیز می‌داند، حتی افراد تحصیل کرده که نمی‌توانند دلیل علمی برای آن بیاورند، ادعا می‌کنند که جن وجود دارد اما قابل دیدن نیست و در ذهن و روح ما نفوذ می‌کند.

جن از نوع فرشته ( به انگلیسی= fairy ) یا همان پری

پری دریایی نوعی از جن

برخلاف ظاهری دلربا، پری در باور مردم موجودی اهریمنی است که با ظاهر زیبا و فریبنده خود، افراد را به دام می‌اندازد در باور برخی ایرانیان نیز پری موجودی خوب است که راه سعادت را نشان انسان می‌دهد.
در شاهنامه نیز، رستم و اسفندیار چون می‌دانند پری موجودی فریبنده است، او را می‌کشند. برخی پریان را موجودات یا فرشتگان رانده شده از بهشت می‌دانند.

دیو موجودی شاخ دار (به انگلیسی= demon )

دیو معنای اصلی جن در باور بسیاری از مردم دنیا

دیو در واقع اشکال مختلفی دارد، تصویر بالا صرفا تصویری افسانه ای از دیو است، در فرهنگ ها و سنت های مختلف هر آنچه را که غیر طبیعی، بزرگ و زمخت باشد دیو نامیده اند، دیو نام های فراوانی در کتب و آیین مختلف دارد که از معروفترین آنها می توان به بوتی، اشکهانی، اسروشتی، اپوش، وای‌بد و … اشاره کرد.

افراد تسخیر شده توسط جن

عروسک آنابل در آغوش یک دختربچه

یکی از باورهای عامه مردم دنیا این است که جن در وجود افراد نفوذ می‌کند و آن‌ها را تسخیر می کند، و می‌بایست توسط جنگیر و یا افراد مذهبی جن از وجود شخص خارج شود، در این باره آنقدر فیلم و سریال ساخته شده است که از شمارش خارج است، بیشتر فیلم های ترسناک با مضمون تسخیر افراد توسط جن‌ها تولید شده اند که نشان از اهمیت این موضوع و اینکه در باور بسیاری از مردم جن موجودی نامرئی و درون مغز و روح انسان هست را دارد.

درباور بسیاری از مردم، جن می‌تواند وارد روح افراد شود و آنها را تحت کنترل خود قرار دهد و یا اینکه جن توانایی این را دارد که خود را به شکل مردم دراورده و با آنها هم‌کلام شود.

منابع:
منبع عکس 1 = desktopnexus
منبع عکس 2= عقاب آزادی

ashkan

با سلام ، از حضور ارزشمند شما در این سایت خوشحالم و امیدوارم مطلبی که مشاهده می فرمایید مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، نظرات با ارزش خود را حتما با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 موضوعات کامنت
0 پاسخهای موضوع
0 فالورها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
دیدگاه های داغ
0 نویسندان دیدگاه
نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
جدید قدیمی بیشترین رای
اطلاع از
trackback

[…] که در مورد جن در آن‌ها وجود دارد. برای دانستن اینکه جن چیست، به مقاله موجود در سایت مراجعه نمایید، همچنین مقاله […]

دکمه بازگشت به بالا
بستن