دنیاییماورایی

جن چیست و احضار جن و راه حل های مقابله با آن چگونه است؟

در این مقاله به طور مفصل و علمی به مساله احضار روح و جن و همچنین اعمالی که شیطان انجام می دهد و بر انسان غالب می شود خواهیم پرداخت و هیچ گونه گرایش مذهبی و سیاسی  و عقیده ای در آن دخیل نمی‌باشد.

افرادی که جن‌زده هستند و درگیر این مساله هستند برای حل مشکل در قسمت نظرات سوال خود را مطرح نمایند. این مقاله به طور کلی به جن پرداخته است، برای مطالعه مباحث بیشتر و تخصصی تر درون سایت جستجو نمایید.

جن چه شکل هایی دارد و در فرهنگ های مختلف چگونه است ( کلیک کنید)

جن چیست؟

جن موجودی تخیلی است که اساسا وجود خارجی ندارد و فقط درون ذهن انسان مشاهده می شود، جن می تواند هر چیزی باشد، سایه درخت، یک انسان که شما به اشتباه تصور می کنید جن است، شخصی که قصد ترساندن شما را دارد، توهمات شخصی شما، تصاویری که در خواب و بیداری میبینید.

هر چقدر ترس شما ازین موجود تخیلی که در ذهنتان ساخته اید بیشتر باشد ممکن است آسیب پذیری شما نیز افزایش یابد و یا در مواردی بر اساس ترس زیاد و یا درگیری با عوامل انسانی موجب مرگ شود؛ هیچ موجودی به عنوان جن وجود واقعی و خارجی ندارد و تمامی داستان هایی که در مورد جن مشاهده می کنید ساخته دست بشر هستند و هرگز شخصی نتوانسته موجودی به عنوان جن را ببیند.

هزاران نفر هستند که ادعا می کنند جن یا جن ها را میبینند که باید بدانید تمامی این اتفاقات زاده ذهن این افراد است و نمی توان تخیلات و اشتباهات را به اثبات رساند.

جن و روح مساله ایست که در تمام جوامع دنیا و از زمانی که فلسفه آفرینش برای انسان رنگ جدی پیدا کرده است به اشکال گونان عنوان شده است، تقریبا تمام کتب دینی و فلسفی به نوعی به موجودات ماورائی پرداخته اند و اسامی مختلفی برای آن ها آورده اند اما جن و شیطان تقریبا در تمام کشور های دنیا شناخته شده است و یکی از مجهولات اساسی در طول زندگی هر فرد وجود این موجودات است.

هرچند که عده ی زیادی از مردم توجهی به این موضوعات ندارند اما هنگامی که در موقعیت های رازآلود مانند جنگل، تاریکی بیابان و … قرار می گیرند ترس به آنها غلبه می کند؛ عده محدودی از مردم هستند که هیچ ترسی از این موجودات ندارند و در واقع اعتقادی به وجود چنین موجوداتی ندارند.

جن در ادیان

تقریبا از یک تعریف جامع برخوردار است و موجوداتی تلقی می شوند که از آتش بدون دود ساخته شده اند، آتش بدون دود در علم فیزیک نوین پلاسما خطاب می شود، البته این پلاسما با پلاسمای خون تفاوت دارد و تنها یک تشابه اسمی است ، نوری که درون لامپ مهتابی و یا درون لامپ برخی تلوزیون ها وجود دارد  در واقع از جنس آتش بدون دود یا همان پلاسما است.

جن در غیر ادیان

( این پاراگراف صرفا داستان است ) تعریف جن در ادبیات غیردینی بسیار متنوع تر از تعریف مذهبی است. تنوع قابل توجهی در اشکال منتسب به جن در افسانه‌های ایرانی وجود دارد. آنها ممکن است زیبا یا زشت، سیاه یا سفید، بزرگ و یا کوچک باشند. به طور کلی، جن مسلمان زیبا توصیف شده، در حالی که آنهایی که کافر هستند به صورت هیولاهای بد ترکیب با سر یک چشم در وسط پیشانی، بزرگ و با دندان‌های نیش بیرون زده به تصویر کشیده شده‌اند. برخی جن‌ها با بدن‌های مرکب توصیف شده‌اند، که ممکن است بدن انسان و سر شیر و یا اندام حیوانات مختلف داشته باشند؛ یا انواعی دیگر با سر فیل، یا نفس آتشین و یا بوی نا مطبوعی که متصاعد می‌کنند توصیف شده‌اند.

تصور می‌شود که آنها می‌توانند به هر شکلی که تمایل دارند ظاهر شوند. معمولاً جن‌هایی که نوع حیوانی دارند را به صورت مار، بز، کبوتر، گوسفند وحشی و یا سگ توصیف می‌کنند. زمانی که جن به شکل حیوان شکار در می‌آید به او شکار ابوجهل گویند که در مقابل آن، حیوانات واقعی را شکار ابراهیم می‌گویند. طبق افسانه ها ممکن است آنها بر روی زمین یا در آبها زندگی کنند و یا در حمام‌ها، خانه‌ها، قبرستانها و یا آب انبارها و یا حتی در درختان روزگار بگذرانند.

جن‌هایی که در آب انبارهای هند هستند از کمر به بالا شبیه انسان ولی پایین تنه‌شان مانند حیوانات است. در باور افرادی که به آن اعتقاد دارند جن‌ها گرچه جمعیت بیشتری در سوریه، هندوستان و وبار دارند ولی در تمام سرزمین‌ها پراکنده‌اند. در باور این مردم نسناسها یک چشم و یک پا دارند و آنها هستند که با ایجاد آتش در خانه‌های انسانها برای ایشان مزاحمت ایجاد می‌کنند، نسناس به همراه شق در برخی منابع جزء جن‌ها به شمار رفته‌اند. نوع دیگری از جن‌ها که Ḡaddār نامیده شده با هر کسی که به او دست یابد خفت‌وخیز جنسی و مقاربت می‌کند، این موجود دارای دو جنس نر و ماده است. ( پاراگرافی که مطالعه کردید غیر واقعیست)

در لغت می توان جن را همان زن یا ماده انسان دانست

اگر نگاهی جامع به زبان کردی یا اورامانی بیندازیم  که یکی از اصلی ترین زبان های ایرانی است، زن را ژن خطاب می کنند، کلمه ژنتیک نیز ریشه در ژن کردی دارد، ژن به معنای تولید کننده است و چون زن یا مادر ژن هستند این کلمه در ژنتیک به کار رفته است و به سلول های تولید کننده بدن نیز ژن می گویند.  ژن به صورت gene  نوشته می شود، در زبان عربی ریشه ای برای جن وجود ندارد، پس می توان جن را وارد شده در زبان عربی دانست  از آنها که واژه ژن در عربی و انگلیسی کاربرد چندانی ندارد از جن استفاده می شود.

جن در لغت به معني پنهان و پوشيده است و تمام مشتقات اين واژه نيز بر استتار، پنهاني و پوشيدگي دلالت دارند. «جنّه» به فتح جيم، پوشيده شدن چيزي از حواس است و جن – به فتح جيم – به معناي پوشيدن و مستور كردن است. (ر.ک: راغب اصفهاني، 1362: 98، ماده جن) به عقيده ابن اثير، جن به جهت پوشيدگي و مخفي بودن از ديدگان، «جن» ناميده شده است، چنان‌كه موجود مستور در رحم مادر را «جنين» ناميده‌اند. (ابن اثير، 1383: 1، 307)

قلب را هم از آن جهت كه ظاهر نيست و از حواس ظاهر پنهان است«جنان» گفته‌اند.

«جُنَّه» هم به معنای سپر و آنچه شبيه آن باشد، آمده است و از اين جهت «جُنّه» نام گرفته است كه صاحب سپر و جنگجو را پنهان مي‌دارد. (ر.ک: راغب اصفهاني، 1362: 98 و 99؛ طريحي، 1395: 6، 226؛ زبيدي، بي‌تا: 9، 163-167؛ مجلسي، 1403: 46، 63؛ همان: 95، 352؛ ابن‌منظور، 1408: 1، 675) بعضي از تفاسير واحد «جنّ» را «جِنّي» – مانند روم و رومـي – و جمع آن را «جِنَّه» دانسته‌اند. (ر.ک: بروسوي، 1405 :10، 188؛ طريحي، 1395: 2، 229)

اما «جِنَّه» اسم مصدر و به معناي جن و جنون است. همچنين اين واژه به معناي فرشتگان، پريان و ديوانگي آمده است، زيرا فرشتگان و پريان نامرئي هستند و مجنون نيز به كسي مي‌گويند كه عقل از او پنهان گشته است. (ر.ک: راغب اصفهاني، 1362: 98)

«جان» هم به معناي يك نوع از جن و نوعي از مار (مار سفيد) آمده است. (ر.ک: راغب اصفهاني، 1362: 99؛ فيومي، بي‌تا: 138؛ ابن‌منظور، 1408: 3، 220) برخي «جان» را مار سفيد، سياه چشم و بي‌آزاري دانسته‌اند كه اغلب در خانه‌ها يافت ميشود و علت اين تسميه، شايد مخفي بودن آن باشد. (مصطفي و ديگران: 1418: 1، 141)

با توجه به نگاه ادیان که جن را موجودی دارای درک و شعور میدانند ، و با توجه به منابع اسلام ( که ممکن است تحریفی باشند ) و جن را موجودی دارای دین و مذهب می داند می توان فرضیه ای در نظر گرفت که منظور از جن همان زن است . اما این مساله با بررسی قرآن و نشانه هایی که در باره جن و زن در آن نوشته شده است تا حدودی متناقض است .

در فرهنگ دهخدا جن به این صورت معنا شده است

[ ج ِن ن ] (ع اِ) پری و دیو. (برهان ). پری . ضد انس . || فرشتگان . (منتهی الارب ). || هر چیز پوشیده از حواس از ملئکه و شیاطین . (اقرب الموارد). || دل . قلب . (برهان ). || اول هر چیزی . (منتهی الارب ) (اقرب الموارد): کان ذلک فی جن شبابه ؛ اول و نخست . (برهان ) (منتهی الارب ) (اقرب الموارد). || شکوفه ٔ گیاه .

 زن نیز به صورت مقابل معنا شده است

[ زَ ] (اِ) نقیض مرد باشد. (برهان ). مطلق فردی از افراد اناث خواه منکوحه باشد و خواه غیرمنکوحه . (آنندراج ). مادینه ٔ انسان . بشر ماده . امراءة. مقابل مرد. مقابل رجل . (فرهنگ فارسی معین ). انسان و ماده ای از نوع بشر و مراءة و نساء و خاتون و بانو. ج ، زنان . (ناظم الاطباء). مادینه از آدمی . با ژینای یونانی از یک اصل است . پهلوی «ژن » (زن . زوجه )، اوستا «جنی » و «جنی » …، هندی باستان «جنی » و «جنی » (زن ، زوجه )، ارمنی «کین » (زن ، بانو)، کردی «ژین » (زن )…، افغانی «جینه ای » و «جونه ای » ، بلوچی «جن » و «غین » ، سریکلی «غین » و«ژین » ، منجی «ژینگا» و اورامانی «ژن » .

قرآن كريم در شانزده سوره، از جن سخن گفته است. 2 در آيات قرآن با سه واژه «الجن»، «جانّ» و «الجنّه» به مطالبي درباره جن اشاره شده است. واژه «جن» 22 بار، واژه‌ «جانّ» 7 بار و واژه «جنّه» هم 3 بار، مجموعاً در 31 آيه آمده‌اند که در هفده آيه، جن همراه با انسان ذكر شده است. اما در هیچ کدام ازین آیه ها ، آیه ای مبنی بر اینکه جن یک موجود قابل دیدن باشد نیامده و قرآن ، جن را یک موجود نامرئی و غیر قابل دیدن و لمس کردن ذکر نموده که تنها در عالم عقل قابل توصیف است .

فرضیه پلاسما – با توجه به تعاریف دین

پلاسما یکی از 4 حالت ماده است ( جامد – مایع – گاز  – پلاسما ) . پلاسما گاز شبه خنثایی از ذرات باردار و خنثی است که رفتار جمعی از خود ارائه می‌دهد. واژه پلاسما به گاز یونیزه‌شده‌ای گفته می‌شود که همه یا بخش قابل توجهی از اتم‌های آن یک یا چند الکترون از دست داده و به یونهای مثبت تبدیل شده باشند. یا به گاز به شدت یونیزه‌شده‌ای که تعداد الکترون‌های آزاد آن تقریباً برابر با تعداد یون‌های مثبت آن باشد، پلاسما گفته می‌شود.{2}

گفته می‌شود ۹۹٪ ماده موجود در طبیعت در حالت پلاسماست. این برآورد، تخمین معقولی است از این واقعیت که ماده درون ستارگان و اتمسفر اطراف آن‌ها ابرهای گازی و نیز فضای بین ستارگان اغلب بصورت پلاسماست. در نزدیکی خود ما، هنگامی که جو زمین را ترک می‌کنیم بلافاصله با پلاسمایی مواجه می‌شویم که شامل کمربندهای تشعشعی وان آلن و بادهای خورشیدی است. با نگاهی به زندگی پیرامونمان می‌توان نمونه‌های متنوعی از پلاسما را یافت.

جرقه رعد و برق، تابش ملایم شفق قطبی، گازهای داخل یک لامپ فلورسنت یا لامپ نئون و یونیده‌کردن و لامپ مهتابی. مختصری که در گازهای خروجی یک موشک دیده می‌شود.

با این وجود حالت‌های غالب ماده در بخشی از جهان که ما در آن زندگی می‌کنیم جامد، مایع و گاز می‌باشند؛ بنابراین می‌توان گفت ما در ۱ درصدی از جهان زندگی می‌کنیم که در آن حالتی از ماده به جز پلاسما غلبه دارد.

با توجه به تعاریف دین از جن فرضیه ای شکل می گیرد که جن می تواند همان نور هایی باشد که بعضا اتفاق می افتند ، در واقع اگر در دین این گونه بیان شده باشد که انسان از ماده است و جن از آتش بدون دود ، پس می توان انسان را به دنیای مادی ربط داد و جن را به دنیای پلاسمایی . ( این فقط یک فرض است و هرگز به اثبات نرسیده است )

تصور عامیانه بر این است که جن در دنیا است ، برخی هم بر این باورند که جن در دنیا وجود ندارد و یک موجود ماورایی است که انسان قادر به دیدن آن نیست ، اما با انطباق تعاریف دین و فیزیک می توان نتیجه گرفت که جن در دنیا وجود دارد و بخش تشکیل دهنده و ماهیت اصلی آن یکی از صورت های ماده است . ( البته هیچ شباهتی میان این موجود با موجود تخیلی و دیو افسانه ای وجود ندارد )

رعد و برق اصلی ترین نشانه پلاسما در کره زمین است

که با تعریف دین از جن کاملا مطابق است ، حتی مساله تولید مثل جن که برخی با باور فلسفی و دینی به آن اشاره می کنند تشابه نزدیکی باردار شدن ابرها و و جرقه دارد . در داستان های قدیمی نیز شب های بارانی توام با رعد و برق ترسناک و وهم آلود تعریف شده است .  ( البته شاید شما با دید تمسخر آمیز به این مساله نگاه کنید اما در بالاتر گفته شد که این تنها یک فرضیه است و لزومی برای اعتقاد داشتن به آن وجود ندارد  )

شمع :  شمع نیز یکی از حالت های مشترک آتش و پلاسما است ، در اکثر افسانه ها و داستان هایی که با جن در ارتباط است شمع یک عامل برای وجود جن خطاب می شود و در باور عده ای از مردم وجود شمع نشانه ی وجود جن در یک محل بوده است .

پس ما می توانیم وجود چهارمین حالت ماده را ماهیتی از وجود جن بدانیم .

جن در فرهنگ عامه ( غیر واقعی )

تصور بیشتر مردم از جن به عنوان موجودی فرمان‌بر است. اقدامات خاصی برای جلوگیری از آزارشان و یا احضار آنها انجام می‌شود. آنها را با نامهای خاصی مثل از ما بهتران و عزیزان یاد می‌کنند تا از احضار ناخواسته آنها که ناشی از ذکر نام آنها است جلوگیری نمایند همچنین سوت زدن، تحریک آنها با پرتاب سنگ، ریختن خاکستر یا آب گرم بدون ورد لازم، سوزاندن تخم مرغ و پوست پیاز باهم و یا کارهایی مانند جارو زدن بی‌مورد در شب باعث احضار آنها می‌شود.

{ افسانه تخیلی }  آنها با خطر یا آسیبی که برای مردم ایجاد می‌کنند باعث حوادث یا بیماری می‌شوند و یا مصیبت به بار می‌آورند، غیر از اینها ممکن است یکی از کودکان انسان را بدزدند و جایش را با فرزند جن‌ها عوض کنند. همچنین ممکن است به خانه‌ای وارد شده و اموالش را بدزدند. در میان بلوچ‌ها گفته می‌شود دیوی وجود دارد به نام دیو یاهلو که شبیه گاو نری است که در شب دیده می‌شود و به قربانیانش حمله می‌کند. جن دیگری در میان بلوچ است به نام جن سنگ جبوک که به سمت قربانیان خود سنگ پرتاب می‌کند ولی آنها هرچه اطراف خود را نگاه می‌کنند کسی که سنگ پرتاب می‌کند را نمی‌بینند.

اما این ها فقط افسانه ها و باور هایی هستند که در گذر زمان شکل گرفته اند و نباید به آنها اعتقادی داشت ،  این موضوع توسط دانشمندان ، علمای دین ، عرفا و متخصصان روانشناسی به طور کلی رد شده است .

وجود جن در فرهنگ عامیانه در واقع توسط مردم ساخته شده است ، در روستا ها و اماکان مختلف برای ترساندن مردم از موضوع خاصی شرایطی را ایجاد می کردند که برای مردم وهم آلود باشد و توسط عده ای از مردم آن محیط های وهم آلود به عنوان مکان زندگی اجنه شناخته می شده است .

روح های سرگردان

مساله روح های سرگردان و یا اینکه روح مرده ای درون بدن شخصی دیگر وارد شود به کلی منسوخ شده است و فقط و فقط در حد فیلم های سینمایی است و هیچ مکتب و فلسفه ی موثقی در مورد روح سرگردان ننوشته است و اگر موضوعی وجود دارد در واقع همان بحث جن است .

مکان هایی که ادعا می شود در آن ها روح یک مرده وجود دارد به کل دروغ است ، بزرگ ترین شایعه ها در این مورد مربوط به مادرانی است که فرزندشان مرده است یا کودکانی که مرده اند و روح آن ها  مردم را پآزار می دهد که فقط در حد داستان های دروغین هستند و هیج نشانه ای در مورد آن ها وجود ندارد .

برخی داستان های رایج در مورد جن ها

بطور مثال : کلبه های متروکه در نقاط مختلف که محل زندگی بی خانمان ها یا خلاف کار ها بوده است ، توسط خود آن افراد به عنوان محل زندگی جن ها شناخته شده است و با ایجاد صدا ها و تصاویر وهم انگیز سعی بر این داشته اند که مردم را از آن محیط دور کنند .  معمولا در این مکان ها برای روشنایی از شمع استفاده می شود و همین موضوع دلیلی است که مردم تصور میکنند مکانی که قطرات شمع در آن وجود دارد محل زندگی جن ها بوده است .

مثال دوم عروسی و میهمانی جن ها

از رایج ترین داستان ها در مورد جن ها میهمانی گرفتن و عروسی جن ها در باغ ها  و مناطق خاصی مثل روستا های متروکه و داخل کوه ها است ، این داستان را تقریبا از هر روستایی ای بپرسید شنیده است و اذعان بر این دارد که چنین مکانی در محل زندگی آنها نیز وجود دارد و یا لا اقل جایی را می شناسد که چنین اتفاقی افتاده باشد ، این داستان نیز یکی از دروغ های رایجی است که افراد برای میهمانی های شبانه و دورهمی هایی که نمیخواهند کسی از آن با خبر باشد ترویج می دهند . دروغ های دیگری مانند سفره ای مجلل از جن ها و خوردن و آشامیدن با آنها وجود دارد که نباید آنها را باور کرد .

سم داشتن جن ها

اشتباه گرفتن انسان و اسب با دیو سم دار

شاید بتوان جامع ترین باور مردم در بیشتر مناطق دنیا حتی در آمریکا را این دانست که جن ها مانند چارپایان سم دارند ، این یک اشتباه کاملا فاحش است و علت اصلی آن نیز اشتباه مردم است ، مردم وقتی در تاریکی و یا حالت ترس حیوانی را مشاهده می کنند تصور بر این دارند که آن حیوان یک موجود عجیب است . ممکن است در تاریکی و یا سرمای زمستان فرد دچار اشتباه شود و با دیدن پای حیوان تصور بر این داشته باشد که جن سم دارد .  یکی از شایع ترین داستان ها در باره رویت شدن جن این است که جن یک موجود دو متری با هیکل بسیار درشت است که خیلی ها پاهای آن را دیده اند .

داستان ازین قرار است که در زمان های گذشته و حتی همین الان ، هنگام غروب بخصوص در زمستان ها افراد برای جابجایی از اسب یا الاغ استفاده میکرده اند . برای جلوگیری از سرما یک شال بلند روی خود و حیوان آویزان بوده است و از دور یا حتی نزدیک به شکل یک موجود ترسناک ظاهر می شده است . ازینرو افرادی که در تاریکی شب آن ها را میدیده اند تصورشان بر این بود که جن دیده اند و با دیدن پاهای حیوان هراسان پا به فرار میگذاشته اند .

چرا می گویند جن سم دارد؟

نماد شیطان پرستی

البته دلیل اصلی این باور که جن ها سم دارند بر میگردد به پیدایش شیطان پرستی یا satanism و کم کم با گسترش راه های ارتباطی مانند اختراع عکس و فیلم در سراسر دنیا مطرح شد و شایعات زیادی در این خصوص شکل گرفت؛ نماد شیطان پرستی مثلث معروف و صورتک بز است، از آنجا که بز نماد شیطان پرستان است و این حیوان دارای سم است، رفته رفته شکل های با ظاهر شبیه به بز شکل گرفت که طبیعتا پاهای آن نیز مانند پای بز دارای سم بود.

با طراحی لوگو ها و عکس های مختلف با شکل بز که نماد شیطان بود جوامع مختلف تصور را بر این داشتند که جن دارای سم است ، البته بجز نماد شیطان پرستی علت های مشابه دیگری نیز وجود دارد که از قدیم  برای نماد جن مطرح بوده است اما در واقع تمام این علت ها به یکدیگر پیوسته است .

موجودی عجیبی که سرو صدا کرد

اوایل دهه 80 شمسی عکسی در مجله ها و سایت های اینترنتی منتشر شد با این مضمون که یک عکاس با دیدن یک موجود جدید که شبیه به جن بوده است یا در واقع خود جن بوده است شکه شده و پس از گرفتن عکس از ترس مرده است ، تحلیل های کارشناسی ! بسیار زیادی در این مورد صورت گرفت و افراد روشن فکر دلیل های زیادی آوردند و  به ظاهر از بعد فلسفی به این موضوع پرداختند  غافل ازینکه آن عکس جعلی بود و رسانه ها هم به اشتباه آن را تایید کردند .  آن تصویر فقط یک مجسمه دست ساز انسان بود .

تصویر دروغین جن

متن و تصویر این شایعه » این عكس پس از تاييد رهبران ديني در كشور امارات در رسانه هاي مختلف چاپ و منتشر شد.يك جوان عرب با شنيدن صداهاي عجيب و غريبي در يكي از غارها محلي دوربين عكاسي خود را بر مي دارد و به محل مي رود در انجا موجودات عجيبي شبيه جن مشاهده مي كند.فرد عكاس بر اثر سكته قلبي فوت مي كند و پليس با اعلام دوستان او و مراجعه به محل در كنار جسد وي دوربين عكاسي مي يابد وبا ظهور فيلم داخل دوربين عكس جن مشاهده مي شود.اين عكس و خبر در نشريات امارات به چاپ رسيده و از تلوزيون آن كشور نيز پخش شده است.( شایعه )

نمونه ای از شایعه  –  ورد احضار روح

در جاي  پاک و تاريک وتنها رو به قبله چهار زانو نشسته و به گوييد:
اي اجنه مطيع الله و مطيع الرسول اگر بين شما کسي هست که به من کمک کند خدا به او مدد رساند  و سپس ايستاده و 7 مرتبه سوره جن را بخوانيد . بعد از تمام شدن به راست پيچيده و بگوييد:
احسن الله الي من ارواح الموئمنين
سپس به چپ پيچيده وبگوييد:
يصدفيش بقطلميه يش تزدادوابها سرّ اً و علي سرّ کم ، اسلام عليکم ايها الارواح طاهره من جان المومنين
بعد از اتمام کار يکي از اجنه مي آيد و به شما مي گويد اسلمود عليک
شما هم در جواب بگوييد عليکم السلام
هر چه  مي خواهيد به او بگوييد البته با احترام .  (این متن تکذیب است )

سخن یکی از مراجع اسلامی بنام آیت الله مکارم شیرازی

دو گروه هستند که گرفتار اینگونه مسائل اند گروه نخست گروهی هستند که گرفتار اوهام و خیالات هستند و مشکلات زندگی خود را به گردن جن و بخت و طالع سیاه می اندازند و ما ندیده ایم کسی ادعایی بکند و سندی بر حرف خود داشته باشد. گروه دیگر هم افراد شیاد و کلاه بردار هستند که برای این که درآمدی را کسب کنند به اینگونه امور متوسل می شوند و یا اینکه اغراض سیاسی که اخیرا پیدا شده را دنبال کردند.

احضار جن و روح

احضار جن و روح عموما در محیط هایی ممکن است که ترس بر آن حاکم باشد ، عموما افراد جنگیر درون خانه ها این کار را انجام می دهند ، هیچ کس نمی تواند ادعا کند که جن را دیده است ، حتی بسیاری از مخاطبان این مطلب که در جلسات جن گیری شرکت کرده اند و یا خود آن ها جن زده هستند هرگز خود به تنهایی جن را ندیده اند و یا از دیگران شنیده اند و یا دچار موقعیت هایی که در زیر عنوان شده است بوده اند .

مواردی که معمولا در جنگیری اتفاق می افتد

 1. تکان خوردن تابلو ها
 2. باز و بسته شدن در ها و پنجره ها
 3. لرزش تخت
 4. صدا های عجیب
 5. تکان خوردن پرده و پارچه ها
 6. پرواز پارچه هایی مااند شبه و روح
 7. حرکت سریع موجودات سیاه یا سفید رنگ
 8. وجود قرآن
 9. خواندن دعا و ورد هایی توسط جن گیر
 10. داد و فریاد زدن جن گیر و یا زمزمه ی نجواهایی وهم آسا
 11. در برخی موارد آرامش مطلق و شنیدن صداهای عجیب
 12. وجود مواد دود زا
 13. مواد خوراکی خاص و بعضا عجیب
 14. وجود افراد ثانوی
 15. تکان خوردن نلبکی یا کاسه
 16. حرکت اشیا خاص
 17. روشن و خاموش شدن لام ها
 18. ترکیدن لامپ و یا غیب شدن بعضی اشیا
 19. در برخی موارد کسانی خود را به شکل موجودات عجیب گریم میکنند و شما تصور میکنید جن هستند که این مورد به ندرت رخ می دهد .

اصولی که جن گیران آن ها را رعایت می کنند

 1. مذهب و اعتقادات  فرد جن زده
 2. صدای مدام و یک نواخت در زمان جن گیری  (اکثرا دف و طبل  )
 3. معجون جن گیری

البته ناشی گری برخی جن گیر ها باعث می شود که برخی اصول را رعایت نکنند و این هوش و ذکاوت شماست که تعیین می کند فریب انها را بخورید یا خیر

جن زده ها چگونه رفتار می کنند ؟

رفتار هایی که در افراد جن زده وجود دارد تقریبا مشترک است و در موارد خاصی است که رفتار ها تفاوت دارد ، به برخی از رفتار های عمومی  در زیر اشاره خواهیم داشت . که ممکن است از کودکی تا بزرگ سالی همراه افراد باشد .

 1. کابوس های شبانه و دیدن جن در خواب
 2. پریدن ناگهانی از خواب
 3. راه رفتن در خواب و یا دیدن موجودات عجیب و حرکت پرده ها و دیوار ها و اشیا در حالت نیمه خواب و بیداری
 4. ترس از صداهای اطراف و حرکت ناشی از باد و یا چیز های دیگر
 5. ترس از تاریکی و یا مکان های تنها
 6. احساس موجودات عجیب در زمان تنهایی
 7. دلهره در مواقعی که تنها در خانه هستید
 8. احساس وهم آلود زیر دوش حمام
 9. احساس افتادن بختک
 10. عصبی بودن و زود جوش بودن
 11. دچار استرس و توهم
 12. دیدن چهره های خاص در صورت افراد به خصوص در زمان خیره شدن به ان ها
 13. دیدن شبه و موجودات خیالی از پشت شیشه یا دور دست ها
 14. تشنج و فریاد زدن های ناخودآگاه (در موارد خاص)
 15. هیجان بیش از حد و ترس شدید (در موارد خاص)

جهت درمان قطعی مشکلات خود و یا دور کردن جن و روح از خود می توانید از ما کمک بگیرید و در قسمت نظرات مشکل خود را مطرح کنید.

آیا جن گیری حقیقت دارد ؟

اگر جن را موجودی فیزیکی بدانیم ( موجودی که بتواند اشیا را واقعا تکان دهد ، ظاهر شود و غیب شود و بیش از یک نفر آن را ببینند ) به هیچ عنوان چنین چیزی وجود ندارد و این نوع جن گیری کلاه برداری است .

برخی افراد جن و روح میبینند اما اگر شخص دیگری در کنار آنها باشد جن و روح را نمیبیند، این موجودات نمیتوانند فیزیکی باشند و نمیتوانند تغییرات ایجاد کنند اما میتوانند در ذهن انسان تاثیر گذار باشند، نمیخواهیم اسم توهم یا خیالات روی آن بگذاریم اما حقیقت این است که این موجودات فقط بر کسانی غلبه میکنند که زیاد وارد این مسائل شده اند و خود را اسیر این موضوع کرده اند. روش هایی با عنوان جن گیری وجود دارد که این اختلالات ذهنی را از فرد دور می کند اما بهتر است بجای جنگیر به  متخصصی  مراجعه کرد که تحصیلات کافی را در این زمینه داشته باشد و خود درگیر خرافات نباشد.

برخی افرادی که جن یا روح میبینند از آنها دستور می گیرند ، توجه کنید که منظور ما از جن و روح همان تخیلات فرد است که  اون را به شدت درگیر کرده است و موجب میشود که فرد باور داشته باشد تسخیر جن شده است، در برخی موارد نیز افراد دچار توهم می شوند و ممکن است اقدام به قتل نیز داشته باشند، مواد مخدر یکی از عوامل اصلی جن زدگی در افراد است.

اگر با دید منطقی نگاه کنید و قبول کنید که جن و روح هایی که دیده می شود حاصل تفکرات و تخیلات قوی ای است که شبیه به واقعیت هستند، می توانید آن ها را از خود دور کنید و به اصلاح جن گیری کنید.

من جن را ندیده ام اما وسایل من گم می شود و یکدفعه پیدا می شود

این یک موضوع کاملا اتفاقی اس؛ بسیاری افراد اطمینان دارند که یک وسیله را در جایی قرار داده اند و اطمینان دارند که کسی به ان جا مراجعه نکرده ولی شاهد گم شدن ان وسیله یا جابجا شدن آن هستند، عده زیادی هم وسیله را تا مدتی گم میکنند و بعد از مدتی مشاهده می کنند که آن وسیله دقیقا جلوی چشم ان ها ظاهر می شود. اما قطعا ضریب اشتباه در شما بیشتر از احتمال وجود جن در آن محل است .

اگر شما به طور قطع مطمئن باشید که کسی در آن محل وارد نشده و بجز شما کسی در آنجا نبوده، قطعا خود شما باعث آن اتفاق بوده اید اما بخاطر مساله جنزدگی فراموش کرده اید که ان کار را انجام داده اید . بطور مثال شما چاقویی را روی میز می گذارید ، کسی هم در خانه نیست، برای شستن دستانتان باز میگردید و میبینید که چاقو نیست، با کمی دقت میبینید که چاقو روی تلوزیون است، پس اطمینان دارید که این کار جن است.

اما در واقع شما بطور ناخودآگاه جنزده شده اید (دچار اشتباه شده اید) و رفلکس ناشی از ترشح هورمون های آدرنالین فعالیت شما را افزایش داده است، این افزایش فعالیت و ترس ناشی از تفکرات شما موجب می شود که بخش فرونتال مغز غیر فعال شود، با غیر فعال شدن بخش فرونتال شما حافظه موقت خود (شبیه به رم کامپیوتر) را دارید اما حافظه اصلی مغز شما برای لحظاتی غیر فعال می شو، این موجب می شود که به هیچ وجه به یاد نیاورید چاقو را روی تلوزیون گذاشته اید و تصور می کنید که این کار اجنه بوده است، در موارد دیگر که اشیا برای مدت زیادی گم می شوند و به یکباره پیدا می شوند، حتی زمانی که افراد دیگر شاهد ان هستند چنین اختلالات مغزی ای عامل آن است.

مغز انسان پیچیدگی های زیادی دارد و ممکن است بعضا دچار اشتباه شود، شما می توانید با بالابردن سطح آگاهی خود در مورد آناتومی عمومی بدن و فعالیت های مغزی ، بسیاری از باور های نادرست خود را فراموش کنید.

من صدای جن را می شنوم – پس  به آن اعتقاد دارم

این موضوع یکی از اشتباهات رایج مردم است؛ عموما صداهایی که دلیل آن را نمی دانند به جن نسبت می دهند، اما در دنیایی که میلیارد ها نفر انسان وجود دارد ، لوازم ارتباطی وجود دارد، حیوانات و حشرات فراوانی وجود دارند آیا این منطقی است که شما صداهای عجیب و ناشناخته را به جن نسبت دهید؟

شاید در محیطی بسیار آرام باشید ولی به وضوح بشنوید که کسی نام شما را صدا می زند و اطمینان حاصل کنید که یک جن شما را صدا زده است.

علت شنیدن صداهای غیر عادی چیست؟

وقتی شما در رحم مادر هستید ، اولین حسی که در شما فعال می شود حس شنوایی است، علت اینجاست که بخش شنیداری مغز انسان در لوپ گیجگاهی قراردارد ، همان جایی که حافظه شما قرار دارد ، اما سایر احساس و ادراک شما در بخش های دیگر مغز است.

علت اصلی اینکه نوزاد با صدای  شششش آرام می شود و یا با ضربه زدن به کمرش آرام میگیرد تشابه صدای قلب مادر و جریان خون است، نوزاد در این حالت احساس می کند که درون رحم قرار دارد و این به علت فعال بودن حس شنوایی در رحم است .  حس شنیداری در بزرگ سالی نیز با عواطف و احساسات و همچنین حافظه شما رابطه تنگاتنگی دارد ، ازین رو ممکن است بدون ارتعاش هیچ صدایی شما به وضوح صداهایی را بشنوید، همانگونه که می توانید صدا ها را به یاد اورید.

اگر شما صدایی را شنیده اید که تصور می کنید صدای جن بوده است قطعا میبایست کلمات دیگری را نیزمیشنیدید، اگر ادعا می کنید که صداهای وهم انگیز و نافهموری را شنیده اید باید سعی کنید به دنبال منشع آن باشید نه اینکه تصور کنید صدای جن بوده است.

ریشه جن زدگی کجاست؟

این موضوع در هر فرد متفاوت است اما ریشه جن زدگی معمولا از کودکی و ترس های دوران کودکی نشات میگیرد؛ در موارد دیگر نیز به دلیل قرار گرفتن فرد در محیط های ترس ناک و صحبت و اظهار نظر دوستان در مورد جن موجب چنین خاصیتی می شود که برخی آن را انرژی های منفی کائنات میدانند.

یک اشتباه رایج و فریب در سال های 2010 به بعد

افکت روح در موبایل ها
افکت روح در موبایل ها

از وقتی گوشی های هوشمند به بازار آمدند بلافاصله اپلیکیشین های متنوع نیز روانه شدند ، در پلت فرم اندروید نسخه های پایین تر از 4، یک افکت داخل دوربین عکاسی وجود داشت که با زدن آن افکت تصویر روح در کنار عکس ظاهر می شد ، متاسفانه برخی افراد بدون آگاهی از این مساله اقدام به عکس گرفتن می کردند که همین موضوع باعث ترس و وحشت انها شده بود، حتی در حال حاضر نیست عده ای به اشتباه با این مساله برخورد می کنند که دچار ترس و وحشت ان ها می شود.

عده ای سود جو که غالبا فالگیر و جنگیر های دروغین هستند در محل زندگی شما و یا اظراف شما با استفاده از این افکت های جعلی اقدام به عکس برداری از جن و روح می کنند که با ترفند های خاص و ایجاد ترس در مردم این دروغ ها را باور پذیر میکنند . هرگز دچار اشتباه نشوید و عکس هایی با مضمون عکس جن و روح را باور نکنید .

نمونه هایی از افکت روح و جن که در موبایل ها وجود دارد

برخی عکس ها و تصاویر معروف که همگی ساختگی هستند و برخی به اشتباه آن ها را باور دارند

حقیقت موجودات ترسناک ماورایی

مساله جن به کلی محدود به نوشته های بالاست و عمر آن به بیشتر از 100 سال نمی رسد، شاید در قدیم نوشته هایی از جن وجود داشته باشد اما هرگز به صورت وحشت ناک و اینگونه که در باور مردم حال حاضر ایران و سایر نقاط جهان وجود دارد نبوده است.

تمامی مطالب و داستان هایی که در باره جن وجود دارد ساختگی است و جالب است بدانید تقریبا تمام عکس ها، تصاویر و داستان هایی که مشاهده می کنید از فیلم ها و داستان هایی گرفته شده است که رسما اعلام کرده اند دروغ است اما عده ای سود جو برای سو استفاده از احساسات و عقاید مردم از مواردی که جنبه سینمایی یا داستانی دارند بر علیه مردم استفاده می کنند.

لازم بذکر است که در هیچ کجای قرآن و دین اسلام صحبتی از موجودات ترسناک نشده است و اگر نام جن عنوان شده است فقط یک نام است نه ارائه توضیحات در مورد موجود عجیب …

در صورتی که دچار ترس، توهم، شک یا کابوس های شبانه شده اید، برای رهایی از این مشکلات و بازگشت به زندگی روان و عادی در قسمت نظرات مشکلات خود را یادداشت نمایید تا به آنها پاسخ داده شود.

نویسنده : اشکان مهین فلاح

برچسب ها

ashkan

با سلام ، از حضور ارزشمند شما در این سایت خوشحالم و امیدوارم مطلبی که مشاهده می فرمایید مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، نظرات با ارزش خود را حتما با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

202
دیدگاه بگذارید

avatar
84 موضوعات کامنت
118 پاسخهای موضوع
1 فالورها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
دیدگاه های داغ
89 نویسندان دیدگاه
حمید رضا...ابولفضل افمجید شاکریاشکان مهین فلاح نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
جدید قدیمی بیشترین رای
اطلاع از
...
مهمان
...

با سلام خیلی مایل به معرفی خودم نیستم.اما اینو میدونم که با شما هم عقیده ام.جای خوشحالی داره که بشه با کسی تبادل نظر داشت که خرافاتی نیست.اما برای من هم اتفاقاتی افتاده که براش شاید دلیل قانع کننده ای وجود نداشته باشه. احساس کردم مشورت با شما شاید بتونه تا حدی راهگشا باشه. ماجرا از اونجایی شروع میشه که من چند هفته از بدنیا اومدنم میگذشت.خب مردم اعتقاد دارن که بچه تازه بدنیا اومده باید همراهش چاقو و … باشه تا اجنه بهش آسیبی نرسونن.مادرم اما خانم روشنفکری هستن و به این حرف ها بها ندادن. اما یکی از… مشاهده ادامه »

ابولفضل اف
مهمان
ابولفضل اف

سلام من نمیدونم جن زده هستم یا نه ببنید من وقتی توی تاریکی میرم یه حس تر دارم یا وقتی که خونه تنهاام یه حس ترسی دارم یا بعضی وقت ها بی دلیل (کم پیش میاد) چرا سریع خیلی سریع خاموش روشن میشن مدتش 2 الی 3 ثانیه هستش بعد یا یه وقتی های به اینه نگاه میکنم وقتی به جای دیگری نگاه میکنم مثلا خنده مکنم صورت یه حال ییا عجیب یا ترسناک بعضی وقتا در میاد (البته بعضی ها میگن که این یک بیماری شایعه هست که فقط تخیالات ادم هستش) بعد من بعد توی بحث متافزیکی کینزی… مشاهده ادامه »

مجید شاکری
مهمان
مجید شاکری

سلام میشه بگید این فیلم چیه…ب نظر ن افکت میاد ن ادمی ک گریم شده

https://www.aparat.com/v/4ts2Z

حمیدرضا
مهمان
حمیدرضا

سلام جناب؛واقعیتش من الان چند وقته با تمام این مسایلی که بالای صفحه گفتید که نشان دهنده وجود جن یا روح هست مواجه شدم؛ مخصوصا که نسبت به لوازم شیشه ای پلاستیکی و فلزی حس خیلی بدی دارم؛وهرنوقع بهش فکر میکنم صدایی از یه گوشه ی خونمون میاد:و الان یه چند وقته از درون معدم صداهای عجیب بیرون میاد؛واقعا اگه علمشو دارید کمکم کنید ممنون

..مهلا..
مهمان
..مهلا..

سلام مهلام و 19ساله خیلی دنبال اینجور مطالب مثل…جن و همزاد و اینطور چیزا بودم حتی چندبار جن رو احضار کردم و موفق هم شدم آخرین بار که احضار کردم هشت ماه پیش بود هیچ مشکلی نبود و زندگی عادی میگذشت منم کیفم کوک از اینکه انقدر راحتم تا اینکه یه خاستگار برام پیدا شد و منم واسه اولین بار عاشق شدم مهرداد(همون خاستگارم)مثل من حتی بیشتر به جن و …اعتقاد داشت اما میگفت هنوز اقدامی واسه احضارش نکرده تا اینکه عقد کردیم یه روز گفت امشب میخوام احضار رو شروع کنم رفت توی اتاق خواب و منم توی سالن… مشاهده ادامه »

هومان
مهمان
هومان

جن وجود دارد چون هم در قرآن هم در عهد جدید ذکر شده اند ولی تجارب ما ناشی از ذهن ماست که هنوز مثل زمان جنگل نشینی فکر میکنه کسی نگاهش میکنه ولی الان بجای گرگ و پلنگ فکر میکنه جن و شبح نگاهش میکنه

ندا
مهمان
ندا

سلام و خسته نباشید من مسله رو میخوام بگم که شاید باور کردنش سخت باشه ولی برای من اتفاق افتاده و یک اتفاق وحشتناک من چیزی رو دیدم که قد بلند بود و از انباری خونه سریع رفت بیرون سفید بود و سرش پایین بود بعد از اون مریض شدم و خوابهای وحشتناکم شروع شد توو خواب دایم حرف میزدم و خیلی وقتها حس ششم فوق العاده زیاد میشد و اینکه هرکسی پشت سرمن حرفی میزد متوجه میشدم شروع کردم به خوندن قران بعد از اون شبها روی بدنم جای خراش ایجاد میشد و دقیقا همون محل خراش برای همسرم… مشاهده ادامه »

حمید رضا
مهمان
حمید رضا

سلام شاید چیزی فراتر از جن بوده |ادم های زیادی هستند که برای خراب کردن زندگی دیگران دعا نویسی میکنند

بهزاد
مهمان
بهزاد

سلام من همون بهزادم که ی بار تجربیاتمو گفته بودم .تو سایت ..میخواستم منتنم طولانی نباشه دو قسمت کردم .این بار میخوام بگم که ترس چیزی فراتر از اون چیزی هست که خیلیا فکر میکنن..ترس هر ادمی رو کم کم .شکنجه میکنه .زجر میده بعد باعث مرگ فرد میشه ..زیاد تروسو بودن بنظر من .یعنی خودکشی به بدترین روش ممکن ///از عزیزان و هم وطنان خاهش میکنم تا حد امکان تر واستراب رو از خودشون دور بکنن و کم به خرافات رباور بکنن ..باشد روزی که بتوانیم .ملتی اگاه و زود باور نباشیم .. و هر چیزی که میشنویم تا… مشاهده ادامه »

بهزاد
مهمان
بهزاد

دوستان وعزیزان من یک فرد نترس هستم .درسته سن زیادی ندارم فقط 24 سالمه ..ولی همه حرفها و توضیحهات بالرو قبول دارم ..که جنی وجود ندارد …چون من خودم 4 ساله پیش به دنبال جن بودم .ولی چون از مرگ و جن نمیترسم .به مکانهایی میرفتم که معمولا خیلی از احضار کننده گان به ان اشاره کرده بودند .و شباهای زیادی در مکانهای متروکه گذراندم ..و هر صدای عجیب و هر شی عجیبی احساس میکردم .بدون ترس میرفتم تا با ان مواجه شوم ..و هربار رفتم دنبالش فهمیدم که ان صداها از ارتشاع باد در میان گیاهان یا اشیاع یا… مشاهده ادامه »

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

سلام.برای من خیلی جالبه که شما با این صراحت می گید که جن وجود نداره یا راه هایی برای احضار جن وجود ندارد.چون من خودم تا روزی که در جایی بودیم و یکی ار دوستان جن را احضار کرد تا حالا حتی هیچ ذهنیتی بهش نداشتم.ولی الان هم من و هم دوستانم که اون شب اونجا بودیم واقعا همه دیدیم و حس کردیم که جن وجود دارد.

چکاوک
مهمان
چکاوک

سلام من دوساله که هر از گاهی خواب یه چیز سیاه رو میبینم که وارد بدنم میشه و نمیزاره تکون بخورم یا نفس بکشم .‌..آخرین باری که اتفاق افتاد یادمه که یه کابوس وحشتناک دیدم و بعد هوشیار شدم ولی میترسیدم چشمامو باز کنم انگار یه چیزی کنار گوشم نفس میکشید‌.میخواستم بلند شم برم پیش پدر و مادرم که یهو منو کوبوند زمین…قلبم تو این شرایط خیلی خیلی تند میزنه و انگار هیچ کنترلی روش ندارم نمیتونم نفس بکشم انگار یه چیزه داره منو از داخل میکشه و خالی میکنه گاهی شبا از تو درو و دیوار و سقف صدا… مشاهده ادامه »

عشرت
مهمان
عشرت

سلام . من از بچگی دوست داشتم که جن ببینم یک روز تو سن بیست و چند سالگی از خواب بلند شدم دیدم دوتا بالای سرم وایستادن قدبلند و متوسط صورت شبیه انسان ولی بدن پر از مو نترسیدم دوباره خوابیدم وفرامو کردم تا این که رفتم خونه یکی از دوستام اونجا مردی بود که به من گفت موکل داری و من کنجکاو شدن پیش درویشی رفتم وادن من رو مدیوم کرد و گفت تو چشمات بازه من اونجا باز اون دوتا رو دیدم بعداز اون درویشه کاری میخواست انجام بده یا مشگل کسی رو بفهمه من رو مدیوم میکرد… مشاهده ادامه »

مهدیه
مهمان
مهدیه

سلام من پنج ساله جن زده هستم اگه میتونید کمک کنید به شماره0919883xxxxپیام دهید

مدیریت: شماره تماس حذف شد

آرین خوش بزم
مهمان
آرین خوش بزم

سلام آقااشکان درحرفهای شماتضادوتناقض بوفوریافت میشودشماخیلی فردمذهبی ومعتقدی دیده نمیشی اریه طرف میگی من حافظ منافع قرآنم که توکامنتت نوشتی ازیه طرف جنی که قرآن ازش مطلب آورده روردمیکن بصورت تناقض آمیز،یارومی روم باش بقول معروف یازنگی زنگ ازیه طرف میگی ایناذهن بشره وجنی درکارنیس ازیه طرف میگی خودم تجربه کردم ولی هبچی نمیگی البته شایداین قسمت حرف خودت همون ساخته ذهن خودت باشه تعجبم اکثردنیامیگن جن هس شمامیگی نه اروپایهاوآمریکایهاکه هرچیزی روبراحتی قبول نمیکنن میگن هس حتی توفرانسه جلسه احضارمیذارن بازشمامیگی نیس،امااگه نظرخودمومیخای بدونی من فقط بخاطراعتقادم نیس چون خودم حداقل۲بارسراغم اومدن ویقین دارم که هستن چون از خداخاسته… مشاهده ادامه »

مینا
مهمان
مینا

با عرض سلام و خسته نباشید.من یک سوالی از خدمتتون داشتم و می خواستم نظر شما رو بدونم اینکه من در هر زمانی از شب که از کوچه که منزلمان در ان قرار گرفته است رد میشم نا خود آگاه یکی از تیر های چراغ برق به محض رسیدن من خاموش میشه و محاله این اتقاق تکرار نشه و بعد اینکه رد میشم و دور میشم دوباره روشن میشه شاید نزدیک دو سال است این اتقاق هر روز تکرار میشه بارها ازمایش کردم که دیگران و اعضای خانواده که رد میشن هیچ مشکلی نیست ولی من نزدیک اون تیر چراغ… مشاهده ادامه »

فریماه
مهمان
فریماه

سلام آقای مهین فلاح میخوام یک چیزی رو تعریف کنم که هم برای من و هم برای دوستم اتفاق افتاده یکی از دوستانم تعریف کرده بود که یه روز که هنوز هوا تاریکه حوالی ساعت های 4-5 وقتی از خواب بیدار میشه توی سالن رو که میبینه(خونشون طوریه که یکی از اتاق خواب ها جلو روی سالن خونشونه) میبینه که یکی روی مبل نشسته اون فرد کاملا سفید بوده و هیچ صورتی نداشته کاملا سفید بوده وقتی که چشماشو باز و بسته میکنه اون فرد رفته بودش و خب دوستم فکر میکنه که یک جن دیده چون کلا دنبال این… مشاهده ادامه »

مونا
مهمان
مونا

من چند روز هرجا میرم هر کاری میکنم احساس میکنم یکی کنارمه من باید چیکار کنم من به جن یا روح اتقاد دارم ولی الان میترسم من باید چیکار کنم

aa_ae
مهمان
aa_ae

سلام
من الان سنم ۱۳ هستش شاید ماجرام یکم مسخر به نظر بیاد من از ۷ سالگی اتفاقات رو میتونستم راهت ببینم بعد تونستم بعضی از موجودات رو که تو مایه ی جن هستن ببینم و بعد تونستم فقط با یکم فکر یک جای تاریک و سوخنرو ببینم میتونین بگید دلیلش چی؟یا چرا ارن طور میش؟

011
مهمان
011

سلام من ی سوال داشتم من در سن ۷ سالگی چیز هاای مثل جن میدیدم چند روز پیش زنی با صورتی سیاه که سرش به زمین نگاه میکن و حرفی را هربار میزند را دیدم بعد ارن مشکل هر روز برام پیش اومد
قبل از اون خواب هاای که همشون به واقیت میپیوست و دیگری اینکه هر بار که به فکری فرو میروم دنیاای تاریک و سوخته ر میبینم
به چه معناست؟

معین
مهمان
معین

سلام من چند وقته خیلی عصبی بودم و هیچ کدوم از کارهام رو به راست نمیشد اخرش ما تو فامیلمون یه دعا نویس داریم که کارش خیلی هم هم خوبه رفیتم پیش اون گفت یه نفر از تایفه پدر برات پنج تا دعا نوشته یکیش بختتو بسته یکیش کارتو سه تاهم هست که خیلی قوی هستن برای اینکه تورو جن زده کنن الان من چیکار میتونم بکنم ؟

mohammad
مهمان
mohammad

عرض درود خدمت شما.خاستم بدونم گاهی اوقات ادم از خواب بیدار میشه و در ناحیه ران پا کبودی مشاهده میکنه دلیلش چیه؟؟ در مورد گم کردن اشیا واسه منم اتفاق افتاده و یه مدتی تموم شده.. و ایا اینکه کسی هیچ دینی نداشته باشه و فقط به یه نیروی برتر حالا به اسم خدا یا پروردگار یا.وووو ایمان داشته باشه،،و ضرر و زیانی واسه کسی نداشته باشه ،،ایا مشکلی داره؟؟ یه خواهش دارم در جواب هرکسی فورا نگید همه اینا خرافاته… ایا کسانی که میگن موکل دارن حالا کافر یا غیر کافر،،ایا اینو هم رد میکنید؟؟ و از همه مهمتر… مشاهده ادامه »

666
مهمان

سلام من چن وقتي بود كه تو خونه وقتي تنها بوذم صداي أعضاي خانوادمو ميشنيدم حتي يه بار از بيرون اومدم ديدم تو اشپزخونمون صداي مادرم و پسر عموي مامانم و صداي ظرف و قاشق چنگال اينا مياد تا وارد خونه شدم و صداشون زدم ديدم هيچكي نيست تو خونه يه بارم رفتم حموم يه گربه سياهي اومد جلوم و ناپديد شد يه روزم رفتم حموم ديدم لامپ يه صداي بدي داد و خاموش شد مادرم منو پيش ملا برد گفت چيزيم ني اما ملا حرفه اي نبود اما دو سه روزي ميشه يه ملايي أورد خونمون ملاهه گفت كه… مشاهده ادامه »

محمد رضا
مهمان
محمد رضا

من دیروز دیدگاهی درباره ی جن و نترسیدن غز اون ارسال کردم….درست هم بود و واقعی…امروزطبق روشی،در اتاقی تنها از جن ها درخواست کردم از طریق قلمی که در دستم بود با من حرف بزنند.سپس حرفی زدم و دستم بدون اختیار من منقبض و روی کاغذ حرکت و پاسخ داده شد..من ترسیدم و ورد اخرج به حق سلیمان بن داوود را خواندم و بیرون آمدم.با این که جن دیده ام الان از این که راه ورود را باز کرده باشم و بعدا جنی من را تسخیر کند بشدت مر ترسانده..می خواهم بگویم شما هم اعتقاد ندارید می توانید امتحان کنید…اگر‌… مشاهده ادامه »

محمد
مهمان
محمد

سلام .دختره برادر من که حدود4سال دارد دچار جن زدگی شده.میخواستم ببینم راهی برای درمانش و یا ادرسی از جن گیر خوب کسی داره به من معرفی کنه؟ممنون

مستر
مهمان
مستر

من اون چیزی ک میگن مثل بخار ابه رو دیدم از وقتی در موردش با کسی حرف زدم دیگه ندیدمش بنظرتون چرا خودشو بهم نشون داده یعنی همون متراکم شده؟از عمد بوده یا غیرعمدی

Masuod
مهمان
Masuod

با سلام. خدمت شما عارضم بنده ادمی هستم سرم تو لاک خودم با چیزی کاری ندارم اهل نماز و عبادت هم هستم مطالعه هم می کنم شاغل هستم و فکرم بیشتر مشغول چک و چک بازیه اینو عرض کردم که راحت تر نتیجه گیری کنید…..الغرض شش ماه پیش دقیقا سر ساعت سه صبح صدای تکیه دادن کسی به پشتی تو اطاق به گوش رسبد توجه نکردم و این روند ادامه داشت تا با خانواده مطرح کردم خانمم کفت پشتی رو بزار تو اطاق دیکه این کلرو کردم از شب بعد خواب بودم ساعت چهار صبح انگار به سقف دوخته‌اند منو… مشاهده ادامه »

علی
مهمان
علی

من تو تصویر تو پارک یه نوری تو چشم ام بود مثل ….جن چی‌کنم می ترسم

Nima
مهمان
Nima

سلام
من 17 سالمه حقیقت نزدیک به دوساله اتفاقات ناجور برام میافته مثلا یه شب تنها خونه بودم که در حمام مهکم باز و بسته شد رفتم ببینم چی شد اما چیزی ندیدم ولی یه چیزی مهکم خورد رو سینم و من افتادم وقتی بلند شدم از ترس از خونه فرار کردم چندین بار تو خونمون چنین بلاهایی سرم اومده صداهای عجیب تو گوشمه درا و پنجره ها خود به خود تکون میخورن وسایل تو خونه الکی گم میشه لامپ ها الکی خاموش وروشن میشه حتی فیوز میپره باید چیکار کنیم تمام اعضای خانواده دچار ترس شدیم

مهسا
مهمان
مهسا

دوست عزیز هر شخصی دیدگاه خودش رو داره که از نظر من قابل احترامه.ولی من به شخصه حضور جن رو احساس کردم.باید خدمتتون عرض کنم که ما تو باغمون تو زنجان بودیم من و نامزدم و دو تا از دایی هام و زن داییم و پسر خالم توی اتاق بودیم.از ساعت دوازده شب به بعد صدای سگ های باغ که به هیچ عنواااان پارس نمیکنن مگر اینکه شخصی رو ببینن بلند شد.ما توجهی نکردیم که بعد از دو ساعت که صدای پارس سگ ها قطع نمیشد صدای دویدن چند نفر رو سقف خونه رو همگی شنیدیم.اقایون رفتن بیرون بلافاصله و… مشاهده ادامه »

یزدان
مهمان

سلام خدمت شا،من یه سری مشکلات داذم که شاید کابوس باشن اما من از اجنه های که داخل خواب هام هستن نمیترسم،به ایمیلم جواب بدید ممنون میشم ،چند مورد هست که یه موردشون این بود از خواب هام که داشتم یکی یکی اجنه رو داخل حیاطه خونه سراشون رو ذبح میکردم مثل گوسفند.من 18 سالمه و از 13، سالگی دچار مشکل هستم.ممنون میشم به ایمیلم جواب بدید.

سهیل
مهمان
سهیل

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیر سایت. من به امثالی مثل شما که اصرار داشته اند جن وجود نداره و همش خرافاته اثبات کردم که وجود داره و قانع شدند و الانم خیلی بهش معتقدن من میتوانم حضوری به شما اثبات کنم جن ها وجود دارند و این را بدانید علم انسان خیییلی هنوز محدود است در حدی علم بشر کمه که حتی نمیتونه خدا رو اثبات کنه علم بشر میگوید که خدا وجود ندارد و زمین بر اثر تصادف بجود آمده و حتی نمیتوانن وجود فضایی هارو اثبات کنند و همچنین نمیتوانند وجود جن را اثبات کنند… مشاهده ادامه »

سینا
مهمان
سینا

سلام دوست عزیز
من خیلی پیگیر این ماجرای اجنه و..هستم
خیلی ممنون میشم بهم کمک کنید ودر ازتباط باشیم

محمد
مهمان
محمد

سلام خدمت شما دوست گرامی…بابت مطالب خوبی که در اختیار مردم گذاشتید تشکر می کنم…امروز اتفاق بسیار عجیبی برای من افتاد…شب قبل فلاشم را روی میز یا داخل کشوی میز گذاشتم و بعد خوابیدم…صبح که بلند شدم اثری از فلاش نبود…تقریبا یک ساعت دنبالش گشتم ولی پیدا نشد…ساعت بین 8 تا 9 شب بود و من مشغول کار با لپ تاپم بودم..مرتب نگاهی به داخل کشو ، اطراف و زیر و روی میز می کردم ولی چیزی نمی دیدم… همچنان سرگرم کار با لپ تاپ بودم که ناگهان چشمم به طرف چپ میز افتاد…فلاش من روی میز بود..در حالی که… مشاهده ادامه »

سحر
مهمان
سحر

باسلام آقای مهین فلاح موضوع پایان نامه من درباره جن در اسلام و مسیحیت هست هرچقدر درباره دیدگاه مسیحیان جستجو کردم مطالب مناسبی پیدا نکردم لطفا شما چند تا منبع کتاب معرفی کنید که دیدگاه مسیحیان درباره اجنه باشد باتشکر

hedieh
مهمان
hedieh

سلام وبسایت مفید و عالی دارین و بامدرک و دلیل های منطقی هرچیزی و عنوان میکنید!من 17سالمه از بچگی دنبال داستانای جن و احضارو دنیای جنا بودم و خیلیم دوست داشتم یه بارم که شده حسشون کنم!البته خیلی حاها حسشون کردم البته کمکشون رو نه آزارو اذیت و!ولب خب واقعا گیج شدم که حقیقت داره یانه!تو بچگیم سایشون و دیدم و حتی یه مکان هست که اونجاهمیشه خوابای ترسناک میبینم و تو خواب گریه میکنم و جیغ میزنم و این قضیه چندین ساله بهم ثابت شده که این اتفاقافقط تو همون مکان میوفته!یادم میاد که دوسال پیشم که خونمون جایی… مشاهده ادامه »

h
مهمان
h

سلام
من یه رفیقی دارم که ادعا میکنه توسط شخصی طلسم شده و جنی اونو آزار میکنه حتی رابطه جنسی هم داره باهاش و کبودی هاییم رو بدنش هست…دروغ میگه.؟
بعد شخص شما میگین که جن قدرت فیزیکی نداره؟چطور تو قرآن حضرت سلیمان ازشون بخاطره توان بالای فیزیکیشون استفاده کرده؟
آیا بعد چهارم که برای انسان غیر قابل درکه وجود نداره؟و هر چیزی که نمیبینیم ولمس نمیکنیم وجود نداره؟حتی خدا
بعد شما اعتقاد دارین دعاگر ها هم یه مشت دروغ گو هستن؟در صورتی که من دیدم از آینده خبر میدن.

....
مهمان
....

سلام وبلاک جالبی دارین ممنونم

Mohsenin36
مهمان
Mohsenin36

سلام .چند وقت پیش یک جا اسم یک جن رو از یک جا خوندم .بعد یک هفته ترس عجیبی به سراغم اومد .ولی نه یک ترس بیخودی .مثلا شب یهو از خواب بیدار میشدم و میدیدم بالای سرم یک چیزی مثل شفق به رنگ آبی نورانی در حال حرکته این مساله خیلی باعث ترسم شد تا اینکه رفتم پیش یک دعا نویس .ایشون به من یک ایه قران رو گفت و گفت تا هفت روز هر شب بخونم .این کارو کردم ولی هر شب دیدن این شفق ابی بیشتر شد تا روز هشتم رفتم پیشش .اقای دعانویس تمام برقهارو خاموش… مشاهده ادامه »

آنا
مهمان
آنا

سلام من یه مشکل خیلی شدید برام پیش اومده.من یه بار احظار جن کردم اونموقع اتیست بودم. به وجود خدا باور نداشتم.ارتباط نوشتاری. برقرار کردم مدام مینوشت:شر شر شر.بعدش صدای. جیغ و زنگ میشنیدم.بعد از اون توبه کردم ایمان اوردم بیدار میشم.تو حموم سایه میبینم و بعضی اوقات انگار نجوای کلمه شر رو میشنوپ.کمکم کنید

sahel
مهمان
sahel

سللم خسته نباشید اقای میهن فللح خیلی واسم سوال پیش اومده ک چطوری به این همه اطلاعات دست یافتید..تازه مسلما وقتی ما به یکی بگیم جن وجود نداره سریع میگن تو قران اومده… ایا واقعن جن وجود نداره ..من گیج شدم اصن نمیفعمم

Nima
مهمان
Nima

سلام شما گفتین جن وجود ندارد منم موافقم روح چی ارتباط با روح نه حالا بشکل احضار که حتما الکیه ارتباط با روح مرده از طريق خواب چی اینو قبول دارین ?

سارا
مهمان
سارا

اقای مهین فلاح ببخشید بازم ترسم اومده سراغم. همه ش فکر میکنم چون گریه میکردم و از روح یه عزیزی میخواستم بیاد تو من تا دنیا رو از دریچه من ببینه ممکنه اینطوری شده باشه. به خاطر همین چشمام یه حالتی در نگاه کردن پیدا کردن و هر روز یه چیز تازه میبافم تو ذهنم. مثلا الان همه ش میگم ایا من این حسو دارم که کسی با من تو اتاقه یا نه. ایا این طبیعیه؟ یا واقعا همچین چیزی هست؟ ایا بقیه ادمها رو هم دیدین که این حسو داشته باشن ولی واقعا اینطور نباشه؟

میلاد
مهمان
میلاد

سلام ممنون از وقتی که میذارین منم مثل شما به این داستان ها اعتقادی نداشتم الان در حدود ۲ ساله درگیر ماجراهایی شدیم که واقعاً نمی دونم چیه؟؟؟!!!!در چشم بهم زدنی وسایلم نیست یا لباسا م پاره و روی زمین ریخته،بعد تماس با پدر و مادرم سیم کارت تو گوشیم نیست،اسم پدر و مادرم و خواهرم تو کانتکت گوشیم تغییر می کنه( می دونم باور نمی کنید و حق دارید) طلاهای مادر و همسرم ناپدید میشن و خیلی چیزهای دیگه متاسفانه هیچ مرجع مناسبی هم برای پاسخ گویی نیست نه روحانی با دانشی و نه علم پاسخگویی واقعاً موندم،زندگیم خیلی… مشاهده ادامه »

حسین
مهمان
حسین

سلام اقا من 17سالمه…ی دوست دارم ک اسمش نیما هستش اون 20 سالشه ی داداش داره15سال.ی روز منو نیما و داداش رفتیم تو ی دانشگاه خرابه اطراف گرگان…رفتیم داخل من سوره ناس رو خوندم ..ب بقیه دوستامم گفتم بچه ها شما هم سوره بخونید ولی گوش ندادن… ب جاش تا میتونستن فوش دادن…ما ک خاستیم وارد دانشگاه بشدیم چراغ قوه گوشیمون رو روشن کردیم…رفتیم داخل..ی جا داشت ک چند تا پله میخورد میرفت بالا مث اینکه میرفت طبقه بالا دوستم ک رفت بالا ی مرد قد کوتاه شنل قهوه ای با ی چراغ نفتی مبینه همین میبینتش از پله میخوره… مشاهده ادامه »

سارا
مهمان
سارا

سلام توروخدا فقط یه چیزو بهم بگید. همین الان ناهار خوردیم من و خونواده و تو اشپزخونه رادیو روشن بود از اینهایی که دکمه ش رو انتخاب میکنید رو ای ام یا اف ام یا حالت ضبط ببرید یا اصلا خاموش کنید. داشتم ظرف میشستم مادر پدرم تو اشپزخونه نبودن. یهو رادیو چلیک کرد دکمه ش و خاموش شد من فکر کردم خب عیبی کرده و سیگنال رفته اما وقتی رفتم نزدیکش دیدم دکمه روشن خاموش که رو حالت اف ام بود دو پله حرکت کرده اومده عقب رو حالت خاموش در حالیکه همچین چیزی تا حالا نشده بود و… مشاهده ادامه »

Farahnaz
مهمان
Farahnaz

سلام آیا اینکه اجنه میتونن لوازم یه خونه رو ببرن صحیح هست ؟ مثل لباس ،طلا و…وآیا برمیگردونن خودشون ! اگر نه باید چی کار کنیم تا برشون گردونن ، لطفا کمک کنید خیلی وضعیت بدی پیش امده !

سارا
مهمان
سارا

اخه چرا حرف منو باور نمیکنید؟ اخه چرا به من جواب کامل نمیدین؟ من حالم بده. اخه چطور ممکنه یه دکمه مکانیکی دو پله بره عقب؟ اخه من که از خودم در نمیارم. کسی هم این کارو نکرد. ایا ممکنه ارواح شبطانی و اجنه جسم رو تکون بدن؟

سارا
مهمان
سارا

میدونم الان میگید من در قبال این همه وقت و جوابتون یه تشکر هم نمیکنم. ببینید من حالم بده به خدا من ادم قدر نشناسی نیستم. نمیدونم چطوری بگم حالم بده و این دکمه اینطوری شد مطمئنم اصلا شک ندارم

سارا
مهمان
سارا

سلام خواهش میکنم کمک کنید. من از سال پیش خیلی برای یک ادم نازنین و بسیار باشرافت و البته بسیار معروف و عزیز گریه میکردم.ایشون چندین سال پیش به رحمت خدا رفت. کم کم گریه هام اینقدر زیاد شد که میرفتم تو حموم و میگفتم اگر میخوای بیا تو بدن من که بتونی دنیا رک از دریچه من ببینی…چرا به خوابم نمیای و از این حرفها. حتی یکبار در خواب به یادش حالت ارگ…. تجربه کردم و روز بعد در وبسایت امریکایی خوندم که این چه گناه بزرگیه که ممکنه باعث ورود ارواح شیطانی و تسخیر بشه. یه مدت بسیار… مشاهده ادامه »

مرتضی
مهمان
مرتضی

همچی ساخته ذهن و اختلالات ذهنی ست

عاطی
مهمان
عاطی

خانومی هستم 31 ساله که چندین ساله تو بعضی محیط ها حضور جن رو احساس میکنم تا قبل از ازدواجم هیچ مشکل و ترسی ازشون نداشتم و با بودنشون کنار اومده بودم اما الان 3 ساله دقیقن از بعد ازدواج آزارم میدن یه روز صبح از خواب بیدار شدم و بدون این که هیچ دلیل خارجی ملموسی وجود داشته باشه دیدم که بازوم سوخته و شدت سوختگی به حدی بود که مجبور شدم دارو و آنتی بیوتیک مصرف کنم لباسی رو که خریده بودم و تو کاور داخل کمد گذاشته بودم وقتی خواستم استفاده کنم دیدم پایینش کاملن سوخته و… مشاهده ادامه »

باهره
مهمان
باهره

دیدگاه…من مطالبتون رو خوندم يه مدت طولانيه که شبها وقتي خواب هستم يهو داد و فرياد ميکنم که خودم چيزي يادم نمياد و اطرافيانم بهم ميگن ادعايي هم ندارم که چيزي ديدم اصلا يادم نمياد چيزي ديدم يا نه ولي اذيت ميشم وقتي اطرافيانم اينحوري در عذابن و جالب اينجاس که ميگن چشات بازه به يه نقطه خيره اي و کمک ميخواي اينکه چي ميبينم هم بهشون نميگم اينا رو هيچکدوم يادم نمياد و برام تعريف ميکنن ميتونين کسي رو بهم معرفي کنيد که کمکم کنه هرچيزيو که ذهن بتونه تصور کنه امکان پذير هست پيشنهاد ميکنم کتابهاي فيزيک کوانتوم… مشاهده ادامه »

arash
مهمان
arash

سلام.
با توجه به مطالب ذکر شده،شما حضور جن در زندگی اجتماعی رو کاملا انکار کردید.
اما مستندات در مورد آنه لیزه میشل که فیلم های ضبط شده از رفتارهای سهمگین و غیرارادی این فرد جن زده موجوده،نظریه عدم نفوذ و رسوخ جن به کالبد و حتی زندگی اجتماعی انسان رو محکوم میکنه.لطفا پاسخ بدید

محمد
مهمان
محمد

دزدیده چون جان می روی اندر میان جان من سرو خرامان منی ای رونق بستان من چون می روی بی‌من مرو ای جان جان بی‌تن مرو وز چشم من بیرون مشو ای شعله تابان من هفت آسمان را بردرم وز هفت دریا بگذرم چون دلبرانه بنگری در جان سرگردان من تا آمدی اندر برم شد کفر و ایمان چاکرم ای دیدن تو دین من وی روی تو ایمان من بی‌پا و سر کردی مرا بی‌خواب و خور کردی مرا سرمست و خندان اندرآ ای یوسف کنعان من از لطف تو چو جان شدم وز خویشتن پنهان شدم ای هست تو… مشاهده ادامه »

دکمه بازگشت به بالا
بستن