اختصاصیاشکان مهین فلاحتازه هاتحلیلی و تحقیقیتکنولوژیدنیاییعلمیفناوری

تئوری: انتقال روح از بدن انسان به ربات ها (نسخه 1 ) – اشکان مهین فلاح

در حال حاضر دانشمندان بسیاری در گوشه و کنار دنیا تمرکز خود را در تولید هوش مصونی قرار داده اند و انواع هوش مصنوعی با کاربرد های مختلف تولید شده است ، هوش مصنوعی انقدر هم که برخی تصور میکنند پیچیده نیست ، در واقع یک ماشین حساب ساده را نیز می توان از انواع ابتدایی هوش مصنوعی قلمداد نمود . هرچند که یک ماشین حساب مولفه های کافی را در این زمینه در اختیار ندارد اما نمونه های پیشرفته تر آن در ککامپیوتر ها و اسمارت فون های امروزی تدائی گر آینده ی روشن این علم هستند .
نمونه هایی از هوش مصنوعی با کاربرد های مختلف در مراکز تحقیقاتی ساخته شده است که روزبروز در حال پیشرفت و ارتقا هستند و همگی یک هدف واحد را دنبال میکنند ؛ تبدیل هوش مصنوعی به یک انسان با درک و شعور ! . تمامی دانشمندانی که روی این موضوع کار می کنند تنها یک هدف دارند و آن هم ایجاد عمر نامحدود است .

من هم به نوعی با این مساله درگیر هستم و به طور قطع اطمینان دارم که ان روز فرا خواهد رسید که انسان امروزی از کالبد بیولوژیکی خارج شود و به کالبد های مکانیکی و یا کوانتومی انتقال پیدا کند . فرضیه ابتدایی من در خصوص ایجاد عمر نامحدود و استفاده صد در صدی از مغز با قابلیت ارتقاء آن به کوانتوم باز میگردد ؛ زمانی که این فرضیه را برای ذهن خود در نظر گرفتم که انسان می تواند بر اساس انبساط جهان با ذرات زیر اتمی بیشتری ارتباط برقرار کند و روزی را تصور می کردم که انسان و هوش پر از آگاهی و احساس وی به یک اتم ریز تبدیل شود و پا به جهان های حقیقی دیگری با ابعاد پیچیده تری بگذارد .  که البته این فرضیه به قوت خود باقیست اما در تحقیقاتی که در همین راستا به انجام رساندم متوجه شدم که زمان ما برای کشف جهان زیر اتمی و ابعاد جدید تر جهان بسیار کوتاه است و ممکن است عمر ما این اجازه را ندهد که آن روز را ببینیم .

پس با دید رسیدن به جهان های دیگر و همچنین زنده کردن مرده ها ، نظریه های پیرامون را به همراه فرضیه های مختلف بررسی خواهیم کرد تا به عمر خود بی افزاییم و منطقی تر و آگاهانه تر به سمت هدف اصلی که عمر جاودانه است برسیم .

برچسب ها

ashkan

با سلام ، از حضور ارزشمند شما در این سایت خوشحالم و امیدوارم مطلبی که مشاهده می فرمایید مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، نظرات با ارزش خود را حتما با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

5
دیدگاه بگذارید

avatar
2 موضوعات کامنت
3 پاسخهای موضوع
0 فالورها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
دیدگاه های داغ
2 نویسندان دیدگاه
اشکان مهین فلاحبهنام طیبی نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
جدید قدیمی بیشترین رای
اطلاع از
بهنام طیبی
مهمان
بهنام طیبی

درضمن جاودانگی و نامیرایی چون فقط آرزو و رویاهای انسان دلیل بر این نیست امکان پذیر باشه. علم شاید بتونه خیلی از پدیده های اکتسابی جهان و کیهان دستخوش تغییر بده ولی آیا همه قوانین فیزیک و گیتی و جهان بیکران اکتسابی هستن???خیر خیلی چیزها ذاتی و بنیادی و تغییر ناپذیر که یکیش قانون دوم ترمودینامیک و مرگ گرمایی کیهان که حتمی. بجای اینکه دنبال جاودانگی باشیم که البته هزاران سال انسان محقق به هیچ نتیجه ای نرسیده و به شکست منجر شده به فکر این باشیم چیکار کنیم زندگی بدون بیماری و آزادی های بشری و دنیای بدون جنگ… مشاهده ادامه »

بهنام طیبی
مهمان
بهنام طیبی

طبق قانون ترمودینامیک و انتروپی در جهان همه اجسام سوق دارن بسوی نابودی و مرگ و ابدیت تقریبا قابل قبول نیست.
ولی از جنبه اخلاقی نگاه کنیم جاودانگی یعنی چی
چرا باید تا ابد زنده بمونیم وقتی انسانیت معنی نداشته باشه.زندگی ابدی دیگه هیچ برنامه و هدفی نخواهد داشت و از همه مهمتر نامیرایی دست چه کسانی خواهد افتاد این خیلی مهم و سو استفاده هایی میشه از قشرهای ساده جامعه.
پس الان که موجودات فناپدیری هستیم ذوق و شوق داریم برای زیست بدون پایان ولی جاودانگی هیچی جز غرور و خودخواهی فردی نیست

دکمه بازگشت به بالا
بستن